Prezentace PlayStationu se v květnu zřejmě konat nebude

Prezentace PlayStationu se v květnu zřejmě konat nebude

Insideři buď měli špatné informace nebo došlo ke změně. Teď se tipuje září

Zdroj: Sony
28. 5. 2024

Od začátku dubna se nejrůznějšími neoficiálními kanály šířila informace, že by Sony mohla uspořádat v průběhu tohoto měsíce velkou herní prezentaci nadcházejících titulů. O květnové „showcase“ mluvili známí insideři – mezi kterými nechyběl ani téměř vždycky přesný billbil-kun – ale jak se zdá, akce se zřejmě v květnu neuskuteční. Naznačuje to například i vlastní prezentace Konami zaměřená na Silent Hill, bez ohledu na to, že by se i během akce Sony mohlo například o remaku Silent Hillu 2 mluvit. Není však pravděpodobné, že by prezentace šly proti sobě, a tak se můžeme pravděpodobně začít připravovat na jiný termín.

S ním přišel insider Lunatic Ignus, kterého jsme, pravda, na Vortexu snad nikdy necitovali. Přesto jde o člověka, který v poslední době přišel ještě před oficiálními oznámeními s detaily ohledně hry Black Myth: Wukong a je možné, že v tuto chvíli skutečně čerpá informace z nějakého silnějšího zdroje. Na Twitteru odpovídal jednomu ze svých sledujících a byl velmi strohý. Na otázku, zda neví, kdy by se prezentace PlayStationu mohla uskutečnit, odpověděl jen – září.

Můžeme teď začít mluvit o tom, že by to pro Sony nebyl špatný termín. Například s ohledem na to, že by už japonská společnost mohla naplno představit domnělý PlayStation 5 Pro a bez velkých titulů na obzoru ukázat hráčům, jak nový hardware vylepší starší tituly. Samozřejmě jde také o období před začátkem nejsilnější sezóny roku, takže i z tohoto ohledu by načasování dávalo smysl, ale jistotu skutečně nebudeme mít do chvíle, než Sony sama prezentaci oznámí. Vyloučena nicméně nemusí být menší akce ve stylu State of Play, která by se zaměřovala jen na jeden titul, v takovém případě může stále jít o instantní přenos jako už několikrát v minulosti.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru