Prequel Daymare: 1994 chce být poctou Resident Evilu

Prequel Daymare: 1994 chce být poctou Resident Evilu

Hlavní hrdinka se vydá do tajného výzkumného zařízení, kde na ni čeká jen strach a bolest

Zdroj: Invader Studios
26. 5. 2021

Pokud máte rádi survival horory, na hru Daymare: 1998 od týmu Invader Studios z roku 2019 si pravděpodobně vzpomínáte. Šlo o poctu sérii Resident Evil, která se koneckonců dokonce zrodila z neoficiálního remaku druhého dílu od fanoušků. Teď Invader Studios oznámili, že se jejich vlastní značka rozroste a lákají nás na prequel původní hry pod názvem Daymare: 1994 Sandcastle.

Novinka míří na PC i konzole a vyjde v příštím roce. Opět se jedná o 3rd person survival horor. Jeho hlavní hrdinkou je zvláštní agentka Dalila Reyes, bývalá vládní špionka, která nyní pracuje pro jednotku H.A.D.E.S. Společně s ní vstoupíme do utajovaného experimentálního výzkumného centra, které bude ukrývat tajemství, za něž by se nemusel stydět ani korporace Umbrella.

Agresivní protivníky půjde zbavovat jednotlivých končetin. Budou prý silnější a mohou vstát z mrtvých ještě nebezpečnější, než když jsme je přemohli napoprvé.

Staneme tu proti děsivým monstrům, ale naštěstí budeme mít po ruce řadu inovativních zbraní. Autoři slibují pestrý mix akce, hádanek, průzkumu i mrazivý soundtrack. Narazíme ale také na některé z oblíbených postav hry Daymare: 1998 a vůbec se dozvíme víc o nich i předchozích událostech, jak byste ostatně od prequelu určitě čekali.

Autoři slibují rovněž inovace na poli ovládání, inventáře a správy zbraní a vybavení. Prostředí okolo nás zase budeme zkoumat díky speciálnímu skeneru, který odhalí hádanky, tajné dokumenty i skryté předměty. Agresivní protivníky půjde zbavovat jednotlivých končetin. Budou prý silnější a mohou vstát z mrtvých ještě nebezpečnější, než když jsme je přemohli napoprvé. Naštěstí máme mít k dispozici pestrou plejádu zbraní.

Hru pohání Unreal Engine 4 a znovu sází na nostalgii a devadesátkovou estetiku a atmosféru tehdejších hororů. Nejen těch videoherních, ale i filmů. Minimálně po technické stránce, zdá se, učinili autoři opět zajímavý pokrok. Uvidíme, jak novinka bude šlapat v praxi. Původní hra sbírala na Steamu slušné známky, prodávala se koneckonců za nižší cenu. Hodnocení na Metacriticu byla o něco méně lichotivá. V závislosti na platformě se pohybovalo průměrné skóre od 53 do 68 procent.

Jak už bylo řečeno, kromě PC hra míří i na konzole, konkrétně PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Na trh dorazí příští rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru