Uncharted (film), Premiéra filmu Uncharted se odsouvá na rok 2022

Premiéra filmu Uncharted se odsouvá na rok 2022

Adaptace oblíbené hry se svezla na vlně dalších odkladů. Čekat musíme dalších 13 měsíců

Zdroj: Sony
22. 1. 2021
Název: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022

Pokud jste žhavili naději, že po zveřejnění prvních fotek z filmové adaptace Uncharted s Tomem Hollandem a Markem Wahlbergem už brzy uvidíme i trailer, nemáme pro vás dobrou zprávu. Nejen hráči a fanoušky předlohy očekávaný snímek měl mít premiéru už v polovině července, aktuální vlna filmových odkladů však spláchla Uncharted až na 11. února a na první velké dobrodružství Nathana Drakea tak budeme muset čekat dlouhých 13 měsíců. Důvod odkladu je zřejmý – filmové společnosti mají obavy, že se situace ve světě a s ní spojená možnost bez omezení navštěvovat kina nezlepší, a proto odklad nepostihlo jen Uncharted, ale také bondovka No Time to Die nebo Ghostbusters: Afterlife.

Informaci přinesl magazín Hollywood Reporter, nepouští se však do žádných detailů i vzhledem k tomu, že nad rámec následné tiskové zprávy nepřichází žádné bližší vyjádření od filmařů či jednotlivých herců. Za připomenutí rozhodně stojí, že s termínem premiéry Uncharted se hýbalo několikrát a nevstupovaly do toho jen okolnosti spojené s pandemií koronaviru. Původně jsme se měli filmu dočkat už v průběhu loňských Vánoc, s tím ovšem Sony počítala za předpokladu, že se už nebude nic měnit na hereckém či produkčním obsazení. Od filmu však kvůli vytíženosti Toma Hollanda odešel režisér Travis Knight, kterého vystřídal Ruben Fleischer a film byl odložen na březen 2021. Následně začala Sony kalkulovat s tím, že je potřeba premiéru odložit na letošní říjen, ale věci se zřejmě vyvíjely dobře a přišlo zkrácení čekání o tři měsíce na zmiňovanou polovinu července.

To už ale podle nových informací neplatí a stejně jako videohry, také filmy, resp. termíny jejich uvedení teď neznamenají žádnou jistotu. Nezbývá proto než dodat, že Uncharted nebude adaptací žádného vydaného dílu série od Naughty Dog a že v příběhu budeme sledovat zrod Nathana Drakea tak, jak ho znají hráči. A pochopitelně nejen po stránce charakteru, ale také vzhledu, který ostatně chválil i Nathanův dabér z her Nolan North. Ve filmu se dále objeví Mark Wahlberg coby Nathanův mentor Sully a svou roli dostal i Antonio Banderas. Sony však úzkostlivě tají detaily o zápletce, byť v ní nepochybně budou hrát velkou roli zapomenuté artefakty a pravděpodobně i spojitost Nathana se Sirem Francisem Drakem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru