Sins of a Solar Empire II, Stardock Entertainment, Překvapení: Sins of a Solar Empire II vychází už příští měsíc

Překvapení: Sins of a Solar Empire II vychází už v říjnu

Vývojáři oznámili pokračování slavné real-time 4X strategie. Debutovat bude v early accessu

Zdroj: Ironclad Games
16. 9. 2022
Název: Sins of a Solar Empire II Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

To je ale překvapení. Byla oznámena strategie Sins of a Solar Empire II. Na hře opět pracují autoři prvního dílu ze studia Ironclad Games a vydá ji Stardock Entertainment. Dalším překvapením je pak datum vydání. Dočkáme se už 27. října. Letos. Novinka totiž vstoupí do early accessu na Epic Games Storu. O galaktickou nadvládu budeme bojovat jako jedna ze tří unikátních ras (Vasari, TEC, Advent) ve 4X real-time strategii. Čeká na nás diplomacie, válčení, obchodování, výzkum i rozšiřování našeho prostoru.

Pokračování oblíbené hry láká na tragický konflikt, ve kterém každá ze stran nabídne vlastní způsob hry, unikátní mechanismy i specifika. Autoři slibují nové i známé jednotky, rozsáhlý strom výzkumu nebo čerstvé funkce. Vybudujeme podle nich tisíce lodí a budeme velet obrovským flotilám. Při hře po sítí nebo on-line se může utkat až 10 lidí. Chybějící hráče pak dokáže doplnit umělá inteligence.

Pokud jde o to, proč jsou teď ve hře k vidění nějaké staré modely a efekty, slouží prý jako placeholder do chvíle, než budou hotové všechny nové assety.

Už v rámci early accessu hra nabídne všechny základní systémy. K dispozici bude ovšem jen jedna hratelná frakce (TEC) a většina příslušných jednotek a budov. Hratelnost podle autorů funguje, postupně nicméně vylepšují vizuální stránku, interface a zatím mají asi čtvrtinu obsahu. Stále však pracují na spoustě modelů, různých efektech, hudbě nebo dabingu. Je to prostě skutečný early access, žádné marketingové placené demo.

Pokud jde o to, proč jsou teď ve hře k vidění nějaké staré modely a efekty, slouží prý jako placeholder do chvíle, než budou hotové všechny nové assety. Vývojáři s jejich pomocí chtěli nejprve otestovat samotné základy hry. Čerstvě oznámená novinka by měla v programu předběžného přístupu strávit přibližně rok a autoři samozřejmě plánují zohlednit v dalších měsících i zpětnou vazbu od fanoušků. Vývojáři podle svých slov doufají, že budou schopní updatovat titul na měsíční bázi. Přidávat chtějí opravy i obsah.

V tuto chvíli se na Epic Games Storu hra prodává za sympatických 840 korun. Její cena ale po vydání plné verze vzroste přibližně na 50 dolarů. Vývoj novinky prý odstartoval přibližně před rokem, ale autoři o ní samozřejmě uvažovali už mnohem dřív. Dvojka by mimo jiné měla hned od počátku v plné verzi nabídnout mnohem komplexnější zážitek a širší možnosti než původní hra, jejíchž obsah nafoukly až pozdější datadisky.

Původní Sins of a Solar Empire je titul z roku 2008. Poslední DLC vyšlo až v roce 2018. Vybudoval si značné renomé i loajální komunitu fanoušků, kteří hru hrají dodnes a rádi ji modifikují. Za pozornost stojí třeba neoficiální modifikace Star Trek: Armada 3 pro Sins of a Solar Empire: Rebellion.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru