Potvrzeno, Xbox Series X bude stát 12 999 Kč

Potvrzeno, Xbox Series X bude stát 12 999 Kč

Prodej startuje 10. listopadu. Assassin's Creed vyjde dřív, EA Play bude součástí Game Passu

Zdroj: Microsoft

Po včerejším úniku a následném potvrzení Xboxu Series S, jeho data vydání a ceny teď Microsoft doplňuje informace také o výkonnějším Xboxu Series X. Před několika okamžiky došlo k potvrzení předchozích spekulací a nyní už můžeme s jistotou říci, že obě konzole dorazí 10. listopadu. Co se týče ceny, Microsoft potvrdil už včera naznačovaných 499 dolarů a přichází i oficiální reakce českého zastoupení, určující maloobchodní cenu v korunách. Pokud budete chtít využít vyššího grafického výkonu, optické mechaniky a dalších výhod, zaplatíte za Xbox Series X 12 999 Kč. Předobjednávky budou celosvětově spuštěny už 22. září

Zdroj: Microsoft

Mezi launchovými hrami, které budou k dispozici hned 10. listopadu, nově najdete závody Dirt 5 od Codemasters nebo Assassin’s Creed Valhalla od Ubisoftu. Vydání druhé jmenované hry bylo posunuto na všech platformách ze 17. listopadu na 10. listopad. Valhalla zároveň poběží na konzoli Series X v plném rozlišení 4K a 60 fps. Jak si povede na Series S, zatím nevíme. Ubisoft také oznámil, že Watch Dogs: Legion vyjdou na Xboxu Series S a X rovněž 10. listopadu. Verze pro stávající systémy, jak už nějakou dobu víme, bude k dispozici již 29. října. Na launch nových Xboxů dorazí i očekávaná konzolová verze Gears Tactics a navazovat na ni budou také tituly jako Call of Duty: Black Ops Cold War nebo Yakuza: Like a Dragon.

Další zajímavou informací pak je odhalení úzké spolupráce Microsoftu a Electronic Arts. Došlo totiž k oznámení, že předplatné EA Play bude bezplatnou součástí programu Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC, akce začne platit v období letošních Vánoc. Paradoxní ovšem je, že na konkurenčním PlayStationu budou muset hráči platit odděleně za EA Play na PS4 a PS5.

Nahlásit chybu v článku

29

Napsat komentář

Další články
Nahoru