Outriders, Square Enix, Potvrzeno, Outriders vychází 1. dubna v Game Passu

Potvrzeno, Outriders vychází 1. dubna v Game Passu

Fanoušci tleskají Microsoftu za vítězství. Jiní se ale bouří kvůli zaplaceným předobjednávkám

Zdroj: Square Enix
15. 3. 2021
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 4. 2021

Microsoft příliš neotálel a po náznacích z víkendu před krátkou chvílí potvrdil, že připravovaná akce Outriders od polských vývojářů z People Can Fly zamíří na Game Pass. Co víc, hra bude v rámci stále populárnější služby dostupná od dne svého vydání, takže se na ni můžete těšit už 1. dubna. Vzhledem k ošemetnému datu pak zástupci Microsoftu v příspěvku na webu Xbox Wire upozorňují, že nejde o žádný aprílový žertík a vyjadřují obrovské potěšení nad tím, že mohli předplatitelům Game Passu tento titul přinést. Má to však háček – ve výčtu podporovaných verzí Game Passu chybí PC.

„S velkým nadšením oznamují, že hra Outriders bude dostupná na konzolích a telefonech či tabletech s Androidem přes Xbox Cloud Gaming prostřednictvím Game Passu. Ujišťuji vás, že tohle není aprílový žert,“ tvrdí vedoucí oddělení pro komunikaci Megan Spurr. Spíše než dohodu s vývojáři musel Microsoft na svou stranu získat Square Enix, žádné detaily ohledně spolupráce ale ani jedna strana neposkytla. Nevíme tudíž, po jak dlouhou dobu bude hra v Game Passu dostupná, ale s přihlédnutím k tomu, že nejde o live service záležitost, u které by i po měsíci stálo za to hru vlastnit, působí nabídka jako poměrně draze vykoupená.

Reakce fanoušků je dvojí – jedni v komentářích na sociálních sítích gratulují Microsoftu k dalšímu velkému vítězství a skvělému servisu pro hráče, z druhé strany se ale ozývá kritika spíše směrem k vývojářům a vydavateli, že nechali tak dlouho běžet předobjednávky. Těžko soudit, jaký byl jejich objem, ale s přihlédnutím k zájmu o demoverzi, kterou si stáhlo přes dva miliony hráčů, mohl být poměrně značný. Jistě, předobjednávky jde zrušit a zaplacené peníze získat zpět, jde ale o zátěž na straně zákazníka, který tak může potenciálně přijít o důvěru ve vydavatele a k dalším případným předobjednávkám se stavět rezervovaněji. Žádná velká pohroma to ale ve výsledku není a bez ohledu na absenci Outriders v PC verzi Game Passu jde pro Microsoft o poměrně solidní úlovek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru