Potvrzeno: E3 se letos neuskuteční ani digitálně

Potvrzeno: E3 se letos neuskuteční ani digitálně

Místo jedné velké on-line akce se firmy pustí do vlastních přenosů. Výjimkou bude show IGN

Zdroj: E3
8. 4. 2020

Asociace ESA potvrdila neoficiální zprávy z konce minulého týdne. Nejslavnější herní veletrh se letos neuskuteční v žádné podobě. E3 se tedy po zrušení klasické akce vzdává i původně avizované on-line alternativy, která ji mohla nahradit. Je fér připomenout, že ESA nikdy neslíbila, že se stoprocentně digitální formát bude konat, ale usilovala o tuto možnost a zjevně se pro ni snažila nadchnout další členy, partnery, vydavatele a obvyklé vystavovatele.

Firmy daly přednost vlastním akcím

Informaci potvrdil mluvčí ESA magazínu PC Gamer. Namísto jedné centralizované digitální E3, jak si ji řada hráčů přála, se tak většina společností chystá na své vlastní akce. Což je zřejmě důvod, proč nechtěly participovat na plánech asociace. Ta nyní říká, že bude se všemi partnery spolupracovat a podporovat jejich přenosy a oznámení, a to i na svém vlastním webu. Což nicméně při vší úctě asi stejně nebude to první místo, kde by tyto novinky někdo nutně hledal.

Pořadatelé E3 se podle svých slov těší na příští ročník, který už má proběhnout opět v Los Angeles, ale v pozměněné podobě, kterou původně organizátoři plánovali pro letošní rok. O plánech na přeměnu veletrhu ve festival pro hráče, fanoušky a influencery jsme psali opakovaně. A byl to také důvod, proč se účasti na letošním ročníku ještě před jeho zrušením vzdal třeba Geoff Keighley. E3 2021 se uskuteční od 15. do 17. června.

Portál IGN koncem minulého týdne překvapil oznámením vlastní on-line akce nazvané Summer of Gaming.

Jednotlivé herní společnosti mezitím v mnoha případech oznámily pro letošek plány na vlastní digitální show. Týká se to například Microsoftu nebo Ubisoftu. Bethesda zatím řekla, že na červen žádnou akci nechystá, ale novinky chce rozhodně fanouškům nějak prezentovat. Čeká se na vyjádření společnosti Warner Bros. Games. Nintendo nepochybně bude prezentovat svá oznámení prostřednictvím Directů a podobných předtočených videí. V rukávu má mít plejádu remasterů Maria nebo novinky o animovaném filmu, který vzniká se spolupráci se studiem Universal. Vlastní digitální “konference” chystají i menší firmy jako Devolver Digital a Limited Run Games.

Portál IGN koncem minulého týdne překvapil oznámením vlastní on-line akce nazvané Summer of Gaming. Má se konat už v červnu, tedy v původním termínu E3, a podílejí se na ní mnohé velké herní společnosti. Pořadatelé už jmenovali například firmy 2K, Square Enix, Sega, Bandai Namco, Amazon, Google Stadia, Devolver Digital nebo THQ Nordic. Tím však výčet partnerů končit nemá. Program bude přenášen živě a bude obsahovat prezentace i rozhovory s vývojáři.

Potvrzeno: E3 se letos neuskuteční ani digitálně

Kde uvidíme Batmana a "Harryho Pottera"?

Všichni nadále s napětím čekají, s jakou formou představení novinek přijde společnost Warner Bros. Interactive Entertainment, která měla podle Jasona Schreirera z Kotaku na E3 představit konečně mýty opředené RPG ze světa Harryho Pottera, nového Batmana od studia WB Games Montréal i novinku od původních autorů arkhamské série z Rocksteady. Warner tu přitom měl mít letos konferenci vůbec poprvé a pod jeho křídla spadají i další zajímavá studia - Monolith Productions, NetherRealm Studios, TT Games - ti všichni mohli s něčím přijít. Své tituly by vydavatel mohl prezentovat na vlastní akci, anebo se připojí třeba k některému z výrobců konzolí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru