Pořadatelé lákají na QuakeCon. Nemusí být jen o id Software

Pořadatelé lákají na QuakeCon. Nemusí být jen o id Softu

I letos se akce uskuteční digitálně. Čeká nás třídenní maraton oznámení, turnajů i charity

Zdroj: QuakeCon
16. 7. 2021

Už příští týden nás sice čeká konference EA Play Live, ale tím letní herní akce rozhodně nekončí. Na 19. až 21. připadá QuakeCon, respektive QuakeCon at Home, jak jsme vás už před časem informovali. Nyní máme od pořadatelů k dispozici další slíbené podrobnosti. Protože jde i letos o čistě digitální akci, čekají nás především streamy. V rámci nich se ale dočkáme novinek o připravovaných hrách, těšit se můžeme také na turnaje, soutěže a během akce můžete rovněž přispět na dobrou věc.

Výtěžek z nově představených triček a mikin půjde na zvířátka, a proto zvířecí říše inspirovala i motivy na textilu.

Hlavní globální stream odstartuje ve čtvrtek 19. srpna ve 20 hodin našeho času. Součástí několikadenní show budou přenosy od influencerů i vlastní akce Bethesdy, k nimž se připojí týmy z celého světa včetně vývojářů, kteří budou mluvit o svých připravovaných projektech. Organizátoři slibují exkluzivní obsah, přičemž přesný program se máme dozvědět během několika týdnů.

Další část vysílání bude tvořit oficiální stream na Twitchi, kde se budou hrát a vysílat oblíbené hry a vybírat peníze pro zapojené charitativní organizace. Součástí akce QuakeCon at Home má být také aktivita na speciálním Discordu akce. A kromě přímých příspěvků na charitu lze podpořit vybrané iniciativy i tím, že si koupíte nějakých merch. Výtěžek z nově představených triček a mikin půjde na zvířátka, a proto zvířecí říše inspirovala i motivy na textilu. Vyberou si fanoušci Dooma i ti, kdo se těší na Deathloop od Akrane. Lze už je dokonce objednat a stojí od 25 do 45 dolarů v závislosti na tom, zda sáhneme po triku nebo nějaké mikině.

Zdroj: QuakeCon

Stojí za připomínku, že akci sice odstartovalo studio id Software, ale to je už od roku 2009 součástí skupiny ZeniMax Media, a na QuakeConu se tak stále častěji objevují i další hry od ostatních studií z této skupiny. Jen namátkou připomeneme, že pod ZeniMax, který sám nově patří Microsoftu, spadají týmy Arkane Studios, Bethesda Softworks, MachineGames nebo třeba Tango Gameworks. Ti všichni tu alespoň teoreticky mohou něco ukázat.

Pořadatelé už dříve prohlásili, že se nemohou dočkat návratu do Dallasu, kde se akce normálně pravidelně koná, bezpečnost je ovšem podle nich na prvním místě. A proto bude letošní ročník opět plně digitální. QuakeCon se koná pravidelně od roku 1996 a účastnilo se jej okolo 10 tisíc návštěvníků. Už loni museli pořadatelé z plánů na klasickou fyzickou akci vycouvat a nahradit ji on-line alternativou.

Další podrobnosti o akci QuakeCon at Home se budou průběžně objevovat na oficiálním webu. Tam najdete i další merch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru