Deadrop (Project Moon), Midnight Society, Populární streamer Dr. Disrespect zakládá vlastní studio

Populární streamer Dr. Disrespect zakládá vlastní studio

Ve spolupráci s "mega influencery" chce usilovně pracovat na vysněné hře všech streamerů

Zdroj: Dr. Disrespect
11. 8. 2021

Svérázný streamer Guy Beahm, kterého znají fanoušci pod ikonickou přezdívkou Dr. Disrespect, se hodlá vrátit ke hrám coby vývojář. Před tím, než se proslavil na Twitchi, na kterém v červnu 2020 obdržel definitivní ban, pracoval mimo jiné ve studiu Sledgehammer Games, kde plnil nejprve roli komunitního manažera a následně i level designéra Call of Duty. Tentokrát se však nehodlá spojovat s žádným již existujícím studiem a hodla založit své vlastní, o čemž Beahm informuje na svém komunitním portálu Champions Club. Děje se tak prostřednictvím inzerátu na příležitost, která může některému ze zájemců změnit život, protože se stane šéfem nově vznikající společnosti a bude pracovat na vysněné hře všech streamerů.

„Dr. Disrespect bere ve spolupráci s BoomTV herní průmysl útokem a začíná budovat nové herní AA/AAA studio s jednou zajímavou specialitou,“ láká zmiňovaný inzerát. Onou zvláštností má být spolupráce s vybranými „mega influencery“, kteří dostanou možnost pracovat se studiem Guye Beahma na jejich vysněném herním projektu. Forma spolupráce je dvojí – buďto půjde o předání myšlenky a konceptu, které následně nové studio zpracuje, nebo se daný nápad stane předmětem spolupráce s jiným nezávislým vývojářským týmem, který bude zodpovědný za výsledek v podobě „mega hry“. A i když se nemusí zdát jazyk, kterým je inzerát napsán, úplně seriózní, je v přímém souladu s personou Dr. Disrespecta, který během svých přenosů poměrně trefně popisuje klady i zápory jednotlivých titulů a nutno přiznat, že zejména s akčním žánrem má značnou zkušenost.

Tu musí projevit i kandidát na ředitele nového studia, který musí bezpodmínečně pocházet z herní branže a sám mít za sebou buď vybudování vlastního týmu, nebo jeho vedení v jiné společnosti. Na začátku totiž bude potřeba přijmout dostatečně kvalifikované vedoucí jednotlivých oddělení, postarat se o správné vedení prvního projektu, mít přehled v herních konceptech, umět pracovat s daty a škálovat výsledek pro miliony potenciálních hráčů, které chce Beahm nepochybně oslovit i skrze vlastní popularitu. Ta by měla přilákat i vhodného člověka, který třeba nad vlastním studiem v minulosti uvažoval, ale nenašel dostatek příležitostí či možností, jak tak učinit. Právě to by se ale podle popisu inzerátu mohlo nyní splnit a danému člověk změnit život.

Jaká hra bude ve studiu vznikat, není s přihlédnutím k okolnostem známo, dá se však očekávat, že sám Dr. Disrespect bude spíše cílit k akčnímu žánru, což by měli podpořit i oslovení streameři. Ani kolem nich ale není v tuto chvíli jasno a vše bude patrně ještě nějakou dobu čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru