Soviet Space Engineers, PlayWay, Polští vývojáři z nás chtějí udělat Sergeje Koroljova. Ve hře Soviet Space Engineers budeme navrhovat a konstruovat historické rakety

Polští vývojáři z nás chtějí udělat Sergeje Koroljova

Ve hře Soviet Space Engineers budeme navrhovat a konstruovat historické rakety

16. 1. 2020
Název: Soviet Space Engineers Vývojář: Vydavatel: Platformy:

Když se ponoříte do bezedné digitální propasti jménem Steam, často z hlubin vylovíte nějaký zajímavý poklad. Problém je, že mnohé z projektů, které člověku padnou do oka, často zajímavěji působí na papíře než v praxi, nebo se jich nakonec nikdy nedočkáme. Loni v únoru jsme vám představovali bizarní Trans-Siberian Railway Simulator, který kombinoval řízení vlaku se survival akcí. Na titul od polského studia Pentacle stále čekáme, ale přinejmenším jsme se od té doby dočkali několika nových informací i materiálů. Hru má vydat společnost PlayWay a tito milovníci simulátorů všeho druhu mají v portfoliu také titul Soviet Space Engineers od jiného polská studia.

Těšit se podle vývojářů můžeme na vývoj raket a lodí R-7, Vostok, Voschod, Sojuz, programy Lunochod i Saljut.

Jak už název napovídá, i v tomto počinu se vydáme do Ruska a staneme se raketovým vědcem a průkopníkem letů do vesmíru. I když hra svým názvem připomíná český hit Space Engineers, což mimochodem část hráčů kritizuje s tím, že na slavné značce autoři parazitují, náplní se chce zřejmě mnohem víc přiblížit úspěšnému Kerbal Space Programu. Podobně jako zmíněný Trans-Siberian Railway Simulator i Soviet Space Engineers působí poněkud rozporuplně. Je to vlastně docela dobrý nápad, nehraje si na vážně míněnou simulaci, neschází mu humor a zdá se, že by výsledek mohl i docela vypadat k světu. Problém je, že při sledování videa a obrázků neustále člověk trochu pochybuje o tom, že se hry někdy opravdu dočkáme. Ale to jsme si říkali i u bizarnějších projektů a nakonec se přeci jen zhmotnily.

Naším úkolem bude konstruovat motory a celé rakety určené pro sovětský kosmický program. To se neobejde bez prototypů, testování a neúspěšných pokusů. A stejně jako strojvedoucí lokomotivy se zřejmě i konstruktér občas posilní kapkou alkoholu. Zřejmě si domyslíte, jak to tak může s výzkumem po vlivem dopadnout. Těšit se podle vývojářů můžeme na vývoj raket a lodí R-7, Vostok, Voschod, Sojuz, programy Lunochod i Saljut. Zdaleka tak zřejmě nepůjde jen o to vystřelit “něco” do vesmíru, ale i navazující výzkum a stanice či lunární vozítka. V budoucnu by se podle Pyramid Games mohl objevit i raketoplán Buran, který proslul svou jedinou misí do vesmíru, navíc bez posádky.

Vývojáři tvrdí, že jde o pokročilý simulátor, který nás naučí, jak fungují raketové motory a jak se rakety připravují ke startu. No dejme tomu. Zřejmě s odkazem na omezené zdroje sovětských badatelů však budeme muset tu a tam v našem stavebním hangáru zalovit i mezi “smetím” ve snaze najít něco užitečného a srazit náklady na projekt. Autoři nás chtějí poučit o historii a současně nám demonstrovat evoluci sovětských a ruských kosmických lodí a pilotovaných letů.

I když Kerbal Space Program a jeho pokračování velmi pravděpodobně nabídnou mnohem více svobody, rozhodně si dokážu představit, že bych Soviet Space Engineers vyzkoušel. Už jen kvůli stopovým prvkům bizarního humoru a neobvyklé estetice. Pyramid Games tvrdí, že se hra objeví na Steamu ještě letos, ale je fér připomenout, že tento cíl si vytyčili i v případě simulátoru paleontologa Dinosaur Fossil Hunter, o němž jsme vás informovali koncem loňského prosince. Byla by přitom škoda, kdyby potenciálně originálními projekty na sebe chtěl tým jen upoutat pozornost, aniž by se vize neuskutečnila. Tuhle hádanku ale zodpoví až čas.

Soviet Space Engineers, PlayWay, Polští vývojáři z nás chtějí udělat Sergeje Koroljova. Ve hře Soviet Space Engineers budeme navrhovat a konstruovat historické rakety

Vybudujte vlastní vesmírnou agenturu

Ve Space Company Simulator si můžete zahrát na Elona Muska a vyslat člověka na Mars. Moderní vesmírný program a kosmický průzkum dnes už nepředstavují jen americká NASA nebo ruský Roskosmos. Mezi hvězdy se aktivně tlačí i soukromé společnosti jako SpaceX, Blue Origin nebo Virgin Galactic. Vybudovat a spravovat svou vlastní vesmírnou agenturu budete moci i vy v nové strategii Space Company Simulator. [více čtěte zde]

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru