Policie vypátrala majitele ztracené konzole díky videohře

Policie vypátrala majitele ztracené konzole díky videohře

Tchajwanští strážci zákona kontaktovali jeho kamaráda prostřednictvím hry Animal Crossing

Zdroj: Nintendo
21. 7. 2020

Zapomenout svůj Switch během výběru peněz na bankomatu byste určitě nechtěli. Přesně to se ale stalo jednomu tchajwanskému hráči, který se však měl se svou konzolí zase šťastně setkat. Jeho Switch objevil náhodný kolemjdoucí a odevzdal jej na policii v hlavním městě Tchaj-peji. Jak teď ale vypátrat právoplatného majitele? Místní policisté si zpočátku nebyli jistí, ale nakonec po konzultaci zvolili vpravdě kreativní způsob. Ve Switchi objevili hru Animal Crossing: New Horizons, jejímž prostřednictvím kontaktovali kamaráda majitele.

Virtuální přítel obdržel v digitálním dopisu informaci o policejní služebně a její adresu s tím, že tyto údaje má předat majiteli zařízení. A tak se také stalo, díky čemuž se právoplatný majitel Switche o svou pohřešovanou konzoli zase přihlásil. Je přitom pěkné, že že strážci zákona nevzdali své snažení, když si nebyli jistí, jak by jim Switch pomohl identifikovat majitele a že s pomocí kolegů našli způsob, jak netradičně zužitkovat funkce jedné z obsažených her.

Příslušný dopis si můžete prohlédnout níže, ale zřejmě si moc nepočtete.

Když už jsme u tématu ztracených či odcizených konzolí, určitě si poznamenejte sériová čísla všech svých zařízení, pokud jste to ještě neudělali. V kombinaci s on-line účty, které máte s konzolí spojené, se mohou stát prostředkem, jak se můžete znovu s pohřešovaným systémem shledat a pomoci jej policistům identifikovat. Není totiž od věci, když případný nález dokážete doložit coby váš majetek. Můžete mi věřit, mluvím z vlastní zkušenosti. Díky sériovému číslu dnes dokáže třeba Sony vypátrat konzoli, jakmile se připojí k internetu, i když nový majitel vymaže vaše přihlašovací údaje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru