Lords of the Fallen, CI Games, Pokračování Lords of the Fallen má opět nové vývojáře

Pokračování Lords of the Fallen má opět nové vývojáře

Po Defiant přebírá ztrápenou soulsovku interní studio Hexworks. Přichází kompletní restart

Zdroj: CI Games
8. 9. 2020
Název: Lords of the Fallen Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 10. 2023

Když v roce 2014 vyšla hra Lords of the Fallen, mluvili někteří recenzenti o nečekaném zjevení. Soulslike akce z Polska, kterou na svět přivedli vývojáři z Deck 13 v doprovodu s kolegy ze CI Games, vzbudila nadšení také mezi fanoušky žánru a za ty nejzářivější body byly označovány grafika, soubojový systém a vlastní délka hry. Bohužel, první hra, která měla ambice proměnit se v zajímavou sérii, trpěla na spoustu nedostatků technického rázu a bylo jasné, že pokud se chtějí CI Games coby majitelé značky posunout dál, budou muset případný druhý díl odladit ještě lépe. A jak si tým kolem designéra Tomasze Gopa předsevzal, tak se i dva roky po vydání původní hry stalo, dál už ale můžeme mluvit jen o cestě plné překážek bolesti a podivných rozhodnutí, nad kterou – doufejme – v těchto dnech začalo zase svítit slunce.

Zpráva, kterou CI Games vydali před několika hodinami, totiž oznamuje přechod vývoje Lords of the Fallen 2 pod nové vývojáře, ve skutečnosti se tak ale děje už podruhé, protože sami CI Games na pokračování nepracují už od roku 2018. Po výbuchu Sniper Ghost Warrior 3 totiž došlo ve firmě k přehodnocení vlastního postavení, Tomasz Gop byl ze studia propuštěn a zaznívaly úvahy na téma, že hry od CI Games už nebudou soupeřit s tituly z těch nejvyšších pater. Vývoj Lords of the Fallen 2 však nebyl kompletně přerušen, a jak tehdy poznamenal šéf CI Games Marek Tymiński, pořád se mu věnoval malý tým, na který už ale nebyly kladeny takové nároky. Neutěšená situace však trvala jen několik měsíců a v červnu 2018 byl vývoj předán lidem z Defiant Studios.

I tuto zprávu oznamoval Tymiński osobně a otevřeně přiznal, že se po sérii úvah rozhodli nabídnout hru úplně novému týmu s vědomím, že tím automaticky přijde i kompletní restart vývoje. Oslovena prý byla celosvětově uznávaná studia, která projevila zájem a poskytla zajímavé koncepty, ten nejlepší ale představili CI Games právě lidé z newyorského Defiantu a mohli se pustit do díla. Pochvala stran maximální kreativní svobody zní po dvou letech trochu úsměvně, zvlášť, když ani tento tým hru nedokončí. Těmi, kdo by měli přetnout cílovou rovinku a skutečně udělat z Lords of the Fallen sérii, totiž mají být lidé z Hexworks, malého studia operujícího mezi Bukureští a Barcelonou, které si CI Games otevřeli před půl rokem.

Víme proto, že pokračování soulslike akce z roku 2014 zamíří na PC i nové konzole a že se odkloní od svého původního konceptu akční fantasy směrem k temnějšímu pojetí.

Podle tiskové zprávy mají Hexworks 25 zaměstnanců, sestávají z veteránů herního odvětví a na hře už v tichosti pracují půl roku. Marek Tymińský současně s oznámením prozradil, že hra získala minulý týden investici ve výši bezmála 6 milionů eur, která pomáhá dotvořit jádro vývojářského týmu v Hexworks a díky tomu už jsou i lidé z CI Games konečně ochotní otevřeně o Lords of the Fallen 2 mluvit. Víme proto, že pokračování soulslike akce z roku 2014 zamíří na PC i nové konzole a že se odkloní od svého původního konceptu akční fantasy směrem k temnějšímu pojetí. Mnohem víc by pak měla být hra zaměřena na náročný souboj, který by měli ocenit zejména kovaní fanoušci her od FromSoftware.

„Dlouhé měsíce jsme pracovali na definování základů celého projektu, hledání správné DNA, která nám zajistí výhodu proti konkurenci, ale stále se budeme pohybovat v prostoru našich možností,“ říká creative director Cezar Virtosu. Poukazuje tím znovu na skutečnost, že CI Games jednoduše nechtějí znovu vystřelit mezi AAA elitu a shořet jako Sniper, takže můžeme očekávat spíše ambiciózní a odladěnou AA záležitost, než frontální útok na Elden Ring, remake Demon’s Souls nebo povedený Nioh. „Jde o mix nezávislé produkce a fanouškovského přístupu, vzhledem k tomu, že nejsme žádné obří studio. Všichni ale přicházíme od stejného žánru, takže bez ohledu na národnost, mluvíme stejným herním jazykem,“ říká Virtosu. Jeho hra je ale pravděpodobně ještě roky vzdálená a aktuálně na samém začátku, takže jakékoliv další sliby stran toho, čím přesně Lords of the Fallen 2 bude, nemají momentálně žádnou větší váhu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru