Fallout Shelter, Bethesda Softworks, Pokračování Fallout Shelter zřejmě vyjde i na Západě

Pokračování Fallout Shelter zřejmě vyjde i na Západě

Největším lákadlem je online složka. Hrozbou naopak velká míra mikrotransakcí

Zdroj: Bethesda Softworks
12. 3. 2020
Název: Fallout Shelter Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 6. 2015

Vzpomínka na Fallout Shelter v souvislosti se zrušením letošního ročníku E3 trochu zabolí. Povedená strategie z oblíbeného univerza totiž vyšla před pěti lety právě během zmiňovaného veletrhu a zdálo se, že ji v té době hrála snad polovina Los Angeles. Obrovský zájem o bezplatnou, leč plnohodnotnou záležitost, postupem času z pochopitelných důvodů vyprchal, vývojáři z Bethesdy nicméně v rozmezí následujících tří let vydali Fallout Shelter také na ostatních platformách a o hře dodnes mluví jako o obrovském úspěchu.

Bylo proto pouze otázkou času, než na něj budou chtít navázat, což se možná k překvapení hráčů na Západě stalo už před třemi lety. V té době totiž exkluzivně pro Čínu vyšel Fallout Shelter Online, o jehož vývoj se postarali tamější vývojáři ze Shengqu Games, kteří koncept původní hry rozšířili o nové funkce a přitlačili na mikrotransakce. Jak moc, nebylo snadné zjistit kvůli jazykové bariéře, ta ovšem podle nových informací v průběhu letošního roku padne a Fallout Shelter Online bude již brzy k dispozici také v angličtině, korejštině a japonštině.

Co se týče data uvedení, žádná oficiální zpráva v tuto chvíli není k dispozici, podle filipínské mutace App Storu se ale zdá, že by mohl Fallout Shelter Online vyjít v druhé polovině dubna.

Zprávu přinesl magazín MMO Culture, který uvádí, že překlad hry do dalších jazyků není v režii Bethesdy. Postarat by se o ni měl čínský vydavatel Gaea Mobile, který s vývojáři a vydavateli ze Západu spolupracuje už dlouhou dobu a je například provozovatelem Gwentu, Dragons of Atlantis od kanadského studia Kabom či MOBA hry Fight for Freedom. Co se týče data uvedení, žádná oficiální zpráva v tuto chvíli není k dispozici, podle filipínské mutace App Storu se ale zdá, že by mohl Fallout Shelter Online vyjít v druhé polovině dubna. Naznačují to i před-registrace, které jsou momentálně dostupné v Indonésii, Malajsii, Filipínách, Thajsku, Singapuru, Jižní Koreji a Japonsku, dá se však očekávat, že díky zastoupené angličtině bude rozptyl větší.

Co se týče změn oproti původní verzi Fallout Shelter, slůvko Online v názvu o nich mnohé vypovídá. Ačkoliv stavba podzemního krytu bude probíhat obdobně, mechanismus soubojů do PvE režimu vtáhne i PvP souboje. Podle dostupného videa tak budete moci kohokoliv vyzvat na souboj a poprat se s ním o cenné suroviny. Současně s tím do hry vstupují hrdinové z hlavní série Falloutu, které budete postupně získávat, tvořit s nimi důležitá pouta a vysílat je na nájezdy, vždy s ohledem na to, proti jakému nepříteli se daný hrdina hodí. Rozšířen byl také příběh a samozřejmě i vlastní možnosti stavby krytu, na vše jsou ale podle MMO Culture navázány mikrotransakce. Stavba tak například není instantní a trvá nějaký čas. Pokud nechcete čekat, můžete si koupit časový boost. Platit se ale dá i za nákup surovin, potažmo samotné hrdiny, což je z obecného pohledu vždy problém a úvahy o pay-to-win mechanismech jsou bohužel zcela na místě.

Pokud vás zajímá víc, nabízíme ke zhlédnutí video redaktorů zmiňovaného webu, kteří zkoušeli před třemi lety čínskou betu, a ačkoliv je momentálně složité odhadnout, co všechno prošlo změnami, určitý obrázek si o hře udělat určitě můžete. Všechno ostatní uvidíme v dubnu.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru