Beyond Good & Evil 2, Ubisoft, Pohřešuje se Beyond Good and Evil 2

Pohřešuje se Beyond Good and Evil 2

Nejdéle vyvíjená velká hra v historii se nehlásí. Nic nevíme ani o vylepšeném prvním dílu

Zdroj: Ubisoft
11. 6. 2024
Název: Beyond Good & Evil 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Tohle je spíš stručná připomínka než zpráva v pravém slova smyslu. Ani na pondělní akci Ubisoftu se neukázala hra Beyond Good and Evil 2. Už poněkolikáté. Pokračování titulu z roku 2003 začalo vznikat už v roce 2007. Nová verze dvojky pak byla oznámena v roce 2016. Počin se ale už roky na žádné akci ani jinde neukázal a proudí k nám jen znepokojivé zprávy ze zákulisí o neutěšeném stavu a velmi vzdáleném vydání. Tyto neoficiální informace jen zřídka naruší uklidnění ze strany Ubisoftu, že na hře se stále pracuje, ale nic konkrétního jsme se už dlouho nedozvěděli. Hlavní autor Michel Ancel navíc projekt opustil už v roce 2020. A loni bohužel zemřel také creative director Emile Morel.

Podobně se to má s vylepšenou verzí první dílu. O její existenci jsme se dozvěděli vlastně omylem a díky úniku. Ale poměrně kurióznímu. Raná verze remasteru s podtitulem 20th Anniversary Edition vyšla předčasně a dostali se k ní někteří předplatitelé Ubisoft+ na Xboxu. To bylo v listopadu 2023. Hra byla z nabídky zase rychle odstraněna, ale Ubisoft její existenci následně oficiálně potvrdil s tím, že se dalších informací o vylepšené verzi dočkáme začátkem roku 2024. Zatím ale nejsme o nic moudřejší. Víme jen to, co loni uniklo. Že remaster nabídne rozlišení 4K a 60 fps, vylepšenou grafiku, ovládání, autosave i cross-save. Dále pak nové exkluzivní odměny, nový speedrun režim, achievementy či materiály ze zákulisí.

Beyond Good and Evil 2 je pravděpodobně nejdéle vyvíjenou velkou hrou v historii. Kam se hrabe Duke Nukem Forever… Osobně už ani nevěřím, že hru někdy uvidíme. Nebo možná jedině v další úplně jiné verzi.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru