Podmořský Aquanox se vrátí v polovině října

Podmořský Aquanox se vrátí v polovině října

Bezmála 20 let od vydání originálů znovu ožívá dystopický svět na mořském dně

Zdroj: THQ Nordic
25. 9. 2020

Už 16. října se můžete na PC potopit na mořské dno se hrou Aquanox Deep Descent. Ponorková podvodní first person akce připlouvá téměř 19 let po vydání prvního dílu v listopadu 2001. Svět, jak jsme ho znali, je pryč. Země je zaplavená, její povrch neobyvatelný a zbytky lidstva žijí pod hladinou v bývalých těžebních a výzkumných stanicích.

Podvodní dystopie má být nemilosrdná. Je to ale jediný svět, který hrdinové znají.

Lidé se ale zjevně příliš nepoučili, protože stále přiživují své někdejší spory. Zdejší síť podmořských sídel je rozervaná válkou o cenné zdroje a nadvládu mezi různými frakcemi. Podvodní dystopie má být nemilosrdná. Je to ale jediný svět, který hrdinové znají.

Hráč se ume skupinky bojových pilotů, kteří čelí nepřátelům, drsnému prostředí i dalším nebezpečím, která číhají hluboko pod hladinou. Autoři nás lákají na temný epický příběh, který si můžeme užít sami i v kooperaci až čtyř hráčů přes internet. Každý se přitom chopí jiného unikátního pilota, přičemž všichni mají svou vlastní roli v příběhu.

Ovládat budeme nejrůznější plavidla, která půjde dále upravovat a vylepšovat. Každá frakce má přitom jinou taktiku, takže tomu budeme muset podřídit v boji i naši strategii. Po nepřátelích budeme pálit všemožnými zbraněmi a zkoumat zdejší nebezpečný svět. Na dne narazíme třeba na potopené vraky.

Ale za trochu rizika může potenciální kořist stát. Vývojáři tvrdí, že budeme moci hrát různým stylem. Lákají nás na hluboké oceány a ještě hlubší příkopy, spoustu tajemství nebo mnohovrstevnatý ekosystém s proměnlivou politickou i ekonomickou rovnováhou sil. K dispozici bude i klasický multiplayer s módy jako deathmatch nebo team deathmatch.

Technologické demo se prvně prezentoval už na Gamescomu v roce 2014 a později se z něj vyklubalo plnohodnotné pokračování.

Hru vydává společnost THQ Nordic a vyvíjí studio Digital Arrow. Prodávat se bude za sympatických 30 eur. Technologické demo se prvně prezentoval už na Gamescomu v roce 2014 a později se z něj vyklubalo plnohodnotné pokračování. Aquanox Deep Descent prošel o rok později úspěšně kampaní na Kickstarteru, kde vybral od fanoušků skoro 100 tisíc dolarů.

Podle autorů jde o reimaginaci původní série, která má kořeny ještě hlubší – ve hře Archimedean Dynasty z roku 1996. Jak už bylo řečeno, první AquaNox vyšel na podzim 2001. Dvojka s podtitulem Revelation následovala v srpnu 2003. Na PS2 mířil ještě remake druhého dílu s podtitulem The Angel’s Tears, ale ten nakonec nikdy nevyšel.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru