Podle Microsoftu hraje Starfield milion hráčů souběžně

Podle Microsoftu hraje Starfield milion hráčů souběžně

Se statistikou se podělil Phil Spencer. Na dálku poděkoval všem, kdo hodnotil hru tak vysoko

Zdroj: Bethesda
7. 9. 2023

Bez ohledu na to, že Starfield od Bethesdy byl přístupný už od začátku září, teprve včera hra plnohodnotně vyšla a otevřela brány i těm, kdo si ji nepředobjednali, resp. nepořídili dražší edici. Dá se tudíž očekávat, že v nadcházejících hodinách a dnech pocítíme další vlnu zpráv, recenzí i postřehů, které symbolicky odšpuntoval lodivod Xboxu Phil Spencer. V dnešních brzkých ranních hodinách sdílel na sociálních sítích příspěvek z oficiálního účtu Xboxu, který poukazoval na množství velmi pozitivních recenzí s mnohdy i těmi nejvyššími známkami a doplnil, že Starfield už překročil milion souběžně hrajících hráčů. Ačkoliv neposkytl žádné další informace, číslo by mělo reflektovat hraní na všech platformách, tedy Xbox Series a PC, za což podle Spencera patří hráčům i vývojářům z Bethesdy velký dík.

Na tomto místě můžeme připomenout, že jediná dostupná čísla momentálně nabízí jen Steam, kde se v posledních hodinách množství souběžně hrajících hráčů mírně zvětšilo. Dosavadní rekord Starfieldu na této distribuční platformě činí 269 177 souběžně hrajíccíh hráčů s tím, že momentálně hraje hru – jako už v několika předešlých dnech – přibližně 140 tisíc hráčů najednou. Včera jsme rovněž rozebírali odhad portálu PlayTracker, podle kterého hru vlastní kolem 2 milionů hráčů, data, z nichž portál vycházel, však byla zpožděná a po vydání hry už může být číslo výrazně vyšší.

Na konto Starfieldu pak v uplynulých hodinách mluvil také creative director Todd Howard, který narážel na exkluzivitu pro Xbox. Podle vyjádření v rozhovoru pro BBC přispěla exkluzivita k lepšímu výsledku, protože se vývojáři mohli soustředit jen na jedinou konzolovou platformu. Na dotaz, zda tím Microsoft nepřišel o potenciální hráče z řad majitelů PlayStationu, odpověděl v tom smyslu, že Xbox nabízí celou řadu možností, jak hrát hry, což mají potvrzovat i statistiky, podle nichž je Starfield nejhranější hrou od Bethesdy v historii. Exkluzivní vydání Starfieldu pak přirovnal k sérii The Legend of Zelda, kterou si také lidé aktuálně automaticky spojují se Switchem. „Myslím, že jsou případy, kdy z toho můžete opravdu těžit,“ dodal pak Howard. Jeho slova pak jdou ruku v ruce s tím, co naznačoval viceprezident publishingu v Bethesdě Pete Hines, který naznačil, že kdyby byl Starfield určen i pro PlayStation 5, rozhodně by letos nemohl vyjít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru