Need for Speed Unbound, Electronic Arts, Podívejte se na velmi rané záběry z nových Need for Speed

Podívejte se na velmi rané záběry z Need for Speed

Po internetu se potulují videa z rozpracované verze dalšího dílu od Criterion Games

Zdroj: Criterion Games
6. 8. 2020
Název: Need for Speed Unbound Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 12. 2022 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 12. 2022

Nedlouho po prvním teaseru na akci EA Play jsme se nečekaně dočkali prvních záběrů z nového dílu závodní série Need for Speed. Ty se ovšem nedostaly ven oficiální cestou a ani nereprezentují novinku tak, jak by si asi její vývojáři ze studia Criterion Games přáli. Po YouTube se totiž potuluje záznam z opravdu velmi rané verze. Spekuluje se, že za únik zodpovídá přímo někdo z EA, ale berte tuto informaci s velkou rezervou.

Pár měsíců starý build postrádá drtivou většinu assetů, textur, modelu i doprovodných efektů. Zřejmě také hojně recykluje prvky z Need for Speed Heat. Autoři možná v tuto chvíli ladí profil trati, testují samotnou hratelnost a ovládání. Zástupci Electronic Arts se zatím k obsahu videa nijak nevyjádřili.

Kromě původu záběrů se pochopitelně řeší i jejich obsah. Je nicméně obtížné rozebírat něco, co není zjevně ani zdaleka hotové. Mluví se například o autech, ale ta mohou minimálně zčásti pocházet z Heat a v plné verzi se objevit vůbec nemusí. I když je ošidné posuzovat samotnou trať, zdá se z naznačené silniční sítě, že se znovu vydáme do Spojených států.

Vývojáři podle svých slov bedlivě naslouchají komunitě, aby zjistili, co se hráčům na Heat líbí, a co naopak mohou zlepšit.

Studio Criterion se ujalo značky opětovně v roce 2020 po týmu Ghost Games, který se o sérii staral v letech 2013 až 2019. Matt Webster z Criterion Games před dvěma měsíci oznámil, že už se s kolegy pustil do vývoje nového dílu Need for Speed. Jak jsme tehdy psali, Criterion jsou prý nadšení, že se tým v Guildfordu opět ujal vývoje této značky. Mají s ní značné zkušenosti a kromě vlastní série Burnout dali světu Need for Speed: Hot Pursuit (2010), Need for Speed: Most Wanted (2012) a podíleli se také na Need for Speed Rivals.

Staronoví autoři chtějí přinést vlastní unikátní styl a spoustu inovací. Vývojáři podle svých slov bedlivě naslouchají komunitě, aby zjistili, co se hráčům na Heat líbí, a co naopak mohou zlepšit. Mají tak prý předpoklad vytvořit tu nejzajímavější hru. Podle Webstera bude akční a má fanoušky propojovat. Na nastoleném trendu se tak nejspíš nic měnit nebude.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru