Podívejte se na ukázku z nového sci-fi hororu

Podívejte se na ukázku z nového sci-fi hororu

Projekt Project: A.I.D.A. pohání Unreal Engine 5. Stojí za ním autoři Fobia - St. Dinfna Hotel

Zdroj: Pulsatrix Studios
5. 1. 2023

Vývojáři z brazilského týmu Pulsatrix Studios mají na kontě survival horor Fobia – St. Dinfna Hotel. Vyšel loni v červnu a z recenzí si odnášel poměrně pěkné známky. Teď jsou jeho autoři zpátky a lákají na svou připravovanou novinku. Project: A.I.D.A. je nový sci-fi horor, který pohání technologie Unreal Engine 5 od Epic Games. První trailer zveřejněný krátce před Vánoci vypadá poměrně pěkně a láká na mnoho detailů, které by ještě před pár lety byly pro menší nezávislý tým něčím zcela nedosažitelným.

I když prostředí může snad z počátku působit trochu genericky, závěr přibližně dvouminutové ukázky dává tušit, že autoři mají v rukávu pár trumfů. Bohužel vývojáři na nás trestuhodně šetří dalšími detaily, takže zbytek si můžeme maximálně tak domýšlet. Není ani jasné, kdy přibližně bychom se mohli hry dočkat. Pravděpodobně ale stejně jako Fobia – St. Dinfna Hotel vyjde vedle PC také na konzolích.

Samotný tým Pulsatrix Studios se dal dohromady v roce 2019 a zpočátku jej tvořilo jen pár lidí. Od té doby už se ale slušně rozrostl. Název Pulsatrix inspiroval druh sovy, čímž se autoři odvolávají na dobu, kdy měli každý vlasní práci a vývoji her se věnovali po nocích ve volném čase. Formálně studio sídlí v brazilském São Paulu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru