Age of Empires IV, Xbox Game Studios, Podívejte se na tři nová videa z Age of Empires IV

Podívejte se na tři nová videa z Age of Empires IV

Fanoušci kritizují grafiku námořních bitev. Dnes vychází DLC The African Royals pro AOE3

Zdroj: Microsoft
2. 8. 2021
Název: Age of Empires IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

Z pohledu série Age of Empires nás čeká ještě velmi zajímavý rok. Milovníci historických strategií se už v lednu dočkali rozšíření Lords of the West pro Age of Empires II: Definitive Edition. Shodou okolností právě dnes vychází expanze The African Royals pro Age of Empires III: Definitive Edition. A dočkáme se ještě DLC Dawn of the Dukes s Čechy pro Age of Empires II: Definitive Edition.

Pochvala i kritika

Asi největší pozornosti se ale z celosvětového pohledu pochopitelně těší regulérní pokračování. Age of Empires IV dorazí na trh 28. října a vývojáři ze studií Relic Entertainment a World’s Edge podle očekávání zintenzivnili svou marketingovou kampaň. V uplynulých dnech jsme se tak dočkali hned trojice půlminutových videí, které prezentují různé aspekty chystané hry.

Jako první vyšlo video zaměřené na stoletou válku. Jeho hlavní hrdinkou je Jana z Arku, která stane v čele francouzských vojsk stejně jako v 15. století. Francouzi jsou podle autorů šikovní obchodníci a v boji vynikají jejich rytíři a kopiníci.

Další video ukazuje námořní bitvy, o nichž samotní autoři před časem přiznali, že byly v ohrožení. Vývojáři totiž měli dojem, že je v minulosti hráči příliš nevyužívali. Na naléhání fanoušků ale tento prvek hry v novém Age of Empires zůstal.

A konečně poslední klip demonstruje Abbásovce, kteří do boje mohou povolat jezdce na velbloudech a mají mít velmi pokročilou technologii. Opět vidíme jen střípky, ale lepší než drátem do oka.

Pravdou ovšem je, že hráči mají k videím řadu výhrad. Zejména k tomu s námořními bitvami. I když většině se klipy líbí, objevuje se ve velké míře také kritika grafiky a srovnání s Age of Empires III z roku 2005, respektive jeho remasterem, což nepůsobí příliš lichotivě. Pohled na hru nakonec určitě nebude tím hlavním, ale pravdou je, že vizuálním zpracováním novinka zřejmě komunitě dech nevyrazí.

Titul byl oznámen už v roce 2017 na Gamescomu v Kolíně nad Rýnem a pracují na něm vývojáři Company of Heroes. Age of Empires IV bude mít osm hratelných civilizací – Svatou říši římskou, Rusko, Anglii, Mongolsko, Čínu, Francii, Abbásovce a Dillíský sultanát. Jen čtyři z nich ale mají vlastní kampaň – Angličané, Mongolové, Francouzi a Rusové. Za každý národ se samozřejmě bude hrát jinak.

Age of Empires IV vychází 28. října a rovnou bude k dispozici v Game Passu. Fanoušci celé měsíce volají po portu pro Xbox, který ovšem zatím Microsoft neoznámil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru