Podívejte se na tři minuty ze zrušeného pokračování Prince of Persia

Podívejte se na tři minuty ze zrušeného Prince z Persie

Ubisoft před 10 lety připravoval vytoužený nový díl. Video na odhalení čekalo 8 let

Zdroj: Ubisoft
6. 5. 2020

Shodou okolností jen krátce poté, co svět spekuloval o pravosti domény pro domnělou hru Prince of Persia 6, se na internetu objevila skutečná bomba. Ukázalo se, že studio Ubisoft Montreal před 10 lety pracovalo na vytouženém a nikdy neoznámeném pokračování série s podtitulem Redemption. Ba co víc, můžeme se podívat na tříminutové video, které zachycuje, jak měl titul vypadat. A co je ještě podivnější, na YouTube bylo nahráno už v březnu 2012.

Paradoxní přitom je, že video bylo zřejmě minimálně po část této doby veřejné, ačkoli mělo jen asi 150 přehrání. Před dvěma lety na něj totiž reagoval Marc-André Belleau, který pracuje jako assistant technical director v Ubisoft. Ptal se majitele kanálu, kde k záběrům přišel. Zmínka o pravděpodobně stejném projektu se objevuje i CV dalšího člověka, kterým je level artist Christophe Prélot. Měl vytvořit perský level a jeho destrukci. Titul podle něj mířil na PC, PS3 a Xbox 360.

Hra byla ve vývoji po Prince of Persia: The Forgotten Sands z roku 2010. Bývalý vývojář Ubisoftu Jonathan Cooper už na Twitteru pravost ukázky potvrdil s tím, že jde o předrenderovaný koncept, který vydavatel zavrhl. Pochválil přitom své kolegy a prozradil, že je návrh inspiroval, když pak připravovali Assasssin’s Creed III. Autoři konceptu přitom pracovali později na For Honor, což je zajímavá náhoda vzhledem k tomu, že i tady se nedávno Princ z Persie objevil coby hostující postava.

Jonathan Cooper napsal, že Ubisoft projekt zrušil, protože podle jeho informací má původní autor série Jordan Mechner stále práva na značku a plyne mu z ní podíl. Ubisoft by se tím prý připravil o část příjmů. Přesto by rád Cooper viděl nový díl. Stejně jako mnoho dalších fanoušků.

Jaké další podobné poklady asi YouTube ještě bez povšimnutí “ukrývá” a čekají tu na své objevení? A jak se koncept líbí vám? Kromě Prince připomíná také trochu Uncharted, God of War nebo právě moderní Assassiny, nemyslíte?

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru