Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Konami, Podívejte se na srovnání grafiky MGS3 a remaku

Podívejte se na srovnání grafiky MGS3 a remaku

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater bude věrný originálu, ale přinese také něco navíc

Zdroj: Konami
25. 5. 2023

Vše, co se říkalo, byla pravda. Opět se ukázalo, že důvěryhodní insideři a novináři jako Tom Henderson, Jez Corden nebo Andy Robinson přinášejí spolehlivé informace. Společnost Konami na akci PlayStation Showcase 2023 oficiálně oznámila remake Metal Gear Solidu 3 pod názvem Metal Gear Solid Δ: Snake Eater či Metal Gear Solid Delta, chcete-li. Má se jednat o věrný remake, který zamíří nejen na PlayStation 5, ale také Xbox Series a PC.

Autoři ale současně říkají, že do hry rovněž přidají nějaké nové prvky. Příběhy a game design mají být stejné, nicméně chtějí rozvinout hratelnost. Pokud vás zajímá, proč v názvu delta nahradila číslovku 3, tým vysvětluje, že význam odpovídá koncepci projektu remaku. “Delta znamená „změna“ nebo „rozdíl“ bez změny struktury,” vzkázalo Konami na Twitteru. Kromě skvělé grafiky láká remake třeba na podporu 3D zvuku. Ve hře mají zaznít hlasy původních herců, není ovšem tak docela jasné, zda se dabing bude nahrávat znovu, anebo se použije a vylepší ten původní. V každém případě Snake bude opět mluvit hlasem herce Davida Haytera.

Vývojáři poděkovali fanouškům za podporu a ačkoli přímo během PlayStation Showcase jsme spatřili “jen” předrenderovaný trailer, později se na oficiálním webu autoři pochlubili také prvními screenshoty přímo ze hry v rozlišení 4K. Díky tomu jsme se dočkali také prvních srovnání s originálem, která rozhodně stojí za pozornost.

U remake MGS3 to navíc neskončí. Už letos na podzim se dočkáme Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, která obsahuje MGS1, MGS2 a trojku v původní verzi. Číslování kolekce napovídá, že bychom se v budoucnu mohli dočkat dalších her, ale bez vylepšení, která přinese remake trojky.

S ohledem na to, kdo a jak o Metal Gearu referoval a že předtím se podobně potvrdily i neoficiální zprávy stran Silent Hillu, můžeme věřit, že na pravdě se zakládají také četné zkazky o comebacku Castlevanie. Konami se do toho prostě opět obouvá.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru