Podívejte se na remake Star Wars: Rogue Squadron

Podívejte se na remake Star Wars: Rogue Squadron

Komunita fanoušků se snaží vdechnout nový život populární hře z roku 1998

24. 5. 2019

Jen v nedávné době jsme tu měli hned dva aktivní a ambiciózní pokusy o neoficiální remaky populárních starších her ze světa Star Wars od fanoušků. Upozorňovali jsme vás na modernizovanou verzi závodů Star Wars Episode I: Racer a snahu oprášit kultovní střílečku Dark Forces z roku 1995. Tentokrát přišla na řadu arkádová akce Star Wars: Rogue Squadron od studia Factor 5, kterou společnost LucasArts vydala v roce 1998 na Nintendo 64 a PC. Dobře přijatá hra se dočkala dvou regulérních pokračování, ta však už zamířila exkluzivně na GameCube a od té doby čekáme na další díl marně.

Cílem remaku je zreplikovat originál od A do Z se všemi úrovněmi i loděmi.

Skupina zanícených fanoušků proto už několik let pracuje na remaku prvního dílu. Spoléhají se přitom na technologii Unreal Engine 4, díky níž nevypadá dosavadní výsledek jejich úsilí vůbec zle. Úsměvným paradoxem je i skutečnost, že zatímco jiné firmy čelí kritice za to, že se snaží vydělat “rychlé a snadné” peníze na remasterech, v tomto případě se příznivci Hvězdných válek zklamaní z posledních her od EA v komentářích podivují tomu, proč raději Disney a Lucasfilm neuspokojí jejich hlad právě něčím podobným s oficiálním posvěcením.

Cílem remaku je zreplikovat originál od A do Z se všemi úrovněmi i loděmi. Uživatel s přezdívkou Thanaclara a jeho pomocníci na projektu pracují přibližně tři roky a rádi by hru vydali v příštím roce. V loňském rozhovoru pro The Dark Side Of Gaming také Thanaclara naznačil, že by autoři chtěli do titulu přidat nové lodě a další úrovně, respektive mise, pokud jim to čas dovolí. Opakovaně se spekuluje i o možné kooperaci, ale uvidíme, zda vůbec dojde tým takto daleko.

Nejde přitom o první podobné video z projektu Rogue Squadron HD Remake. Už loni v dubnu jsme se mohli podívat na Corellii a k dispozici je i několik starších klipů z let 2017. Ty už ale svou kvalitou pochopitelně zdaleka neodpovídají dnešnímu stavu.

Jako obvykle v těchto případech ale platí, že všechno tohle snažení může snadno přijít vniveč. Zahrávat si s licencí Star Wars obvykle končí dopisem od advokátů a sebenadějnější projekt končí v koši. Kromě mnoha jiných maličkostí si fanoušci pochvalují třeba to, že hra zní úplně stejně jako originál. Jenže právě to by mohl být další zásadní problém, protože se opírá nejen o licenci a napodobuje konkrétní produkt, ale využívá i celé jeho části, pokud jde o zvukové efekty nebo hudbu. Tak uvidíme, zda se dočkáme alespoň nějaké hratelné verze…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru