Trackmania (2020), Ubisoft, Podívejte se na první video z nové Trackmanie

Podívejte se na první video z nové Trackmanie

Remake Nations vyjde později a podle autorů půjde o restart celé série. Míří jen na PC

Zdroj: Nadeo
22. 4. 2020
Název: Trackmania (2020) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 7. 2020

Na přelomu února a března nás Ubisoft společně s vývojáři z francouzského studia Nadeo překvapil oznámením nové Trackmanie. Nyní máme konečně k dispozici první trailer, protože premiérová upoutávka se promítala exkluzivně jen na akci Grand League Finals ve francouzském Lyonu, kde byla také nová hra oznámena. Na internet se tehdy dostala její nekvalitní nahrávka.

Jak už jsme informovali v předchozím článku, půjde o remake populárního dílu Trackmania Nations z roku 2006. Titul měl původně vyjít už 5. května, ale nakonec dorazí na trh až 1. července. Míří na Uplay a Epic Games Store. Čas navíc autorům umožní klasicky hru vyladit, jak je v podobných případech běžné. Důvodem je ale pochopitelně také aktuální situace ve světě, která měla vliv rovněž na odklad akce Trackmania ZrT Cup. Vývojáři Nadea momentálně pracují z domova, ale tomuto režimu se podle svých slov docela obstojně přizpůsobili. I když autoři chápou, že zpráva může někoho zklamat, doufají, že fanoušci důvody pochopí.

Hra momentálně jednoduše označovaná jako Trackmania má být novým začátkem pro celou značku. Dočká se lepší průběžné podpory, nových stavebních dílů a v neposlední řadě samozřejmě také vylepšené grafiky.

Stejně jako v předchozích dílech i v novince budeme závodit, ale také tvořit vlastní tratě, které můžete sdílet s ostatními. Hra momentálně jednoduše označovaná jako Trackmania má být novým začátkem pro celou značku. Dočká se lepší průběžné podpory, nových stavebních dílů a v neposlední řadě samozřejmě také vylepšené grafiky. Součástí hry bude rovněž nový kompetitivní systém, která má zjevně podpořit esportové aktivity.

Hra bohužel momentálně míří pouze na PC, což je škoda vzhledem k tomu, jak dobře si vedl poslední multiplatformní díl TrackMania Turbo z roku 2016, který vyšel kromě PC také na PS4 a Xboxu One. Vlastní má novince zůstat chytlavé jednoduché ovládání, které ale můžete, ba přímo musíte dlouho pilovat a vylepšovat. Hra se má pravidelně rozrůstat o nový obsah, který bude rozšiřovat základní kampaň, a tvorbu tratí mají zase podpořit nové povrchy a speciální bloky, které budou modifikovat chování aut a připomínají “cheaty” z předchozí hry. Každý den se ve hře budou pořádat oficiální soutěže a mezinárodní ligy.

Jak už jsme psali posledně, od vydání prvního dílu už uteklo neuvěřitelných 17 let, od té doby se tým vývojářů pětkrát zvětšil a leccos se změnilo, prohlásil tehdy v rozhovoru pro oficiální blog Ubisoft šéf studia Florent Castelnerac. “Na začátku jsme měli jednoduchý přístup. Pak jsme se posunuli k bohatším, krásnějším a komplexnějším výtvorům, včetně tvorby map, ale během tohoto procesu jsme přišli o jednoduchost. Dnes bych rád zkombinoval hloubku, krásu a lehkost,” uvedl s tím, že lidé podle něj očekávají sílu, ale i jednoduchost.

Do novinky prý autoři přidali nenápadná, ale důležitá vylepšení hratelnosti, která lidem umožní se snáze zlepšovat. Když se kupříkladu budeme respawnovat na nejbližším checkpointu, uchováme si nyní svou původní rychlost. Díky své povaze si Trackmania nikdy nemohla stěžovat na nedostatek obsahu, ale autoři si všimli, že po vydání hry někteří zákazníci prosvištěli kampaní a pak přestali hrát. Rozhodli se proto upravit titul tak, že se bude průběžně rozšiřovat o oficiální nové závody.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru