Shenmue (seriál), Podívejte se na první ukázku ze seriálu Shenmue

Podívejte se na první ukázku ze seriálu Shenmue

Třináctidílné anime bude mít premiéru příští rok a láká na známý příběh i hlasy

Zdroj: Telecom Animation Film
8. 10. 2021

Loni oznámená seriálová adaptace Shenmue se dočkala prvního traileru. Anime má premiéru příští rok a zdá se, že se podle prvních ohlasů trefilo fanouškům skutečně do vkusu. Společný projekt Adult Swim a Crunchyroll vzniká ve studiu Telecom Animation Film a upoutávka byla odhalena při příležitosti akce New York Comic Con.

Jak už jsme psali dříve, seriál má vyprávět stejný příběh jako herní sága. Hlavní hrdina pátrá po vrahovi svého otce. Jeho cesta za odplatou ho vezme z ulic rodné Jokosuky až do Hongkongu a dál do vnitrozemí Číny. Otázkou zůstává, kam až zavede diváky příběh seriálu. Herní sága totiž není ani zdaleka u konce, a není tak jasné, kde skončí anime.

Když nemáte čas hrát hry

Autor hry Jú Suzuki působí u adaptace jako výkonný producent a půjde o třináctidílný seriál. Podle Suzukiho se animovaný seriál skvěle hodí na vyprávění jeho dlouhého příběh, který samozřejmě bude přímočařejší než ve hrách. V projektu, který kombinuje ruční a počítačovou animaci, přirozeně uvidíme to, co známe z herní série, ale zřejmě se nedozvíme víc než z her.

Seriál byl oznámen loni v září na Crunchyroll Expo s tím, že se na něm začalo pracovat ještě před vydáním třetí hry. To dobou už se prý na projektu dělalo dva až tři roky. Vrátí se i někteří původní dabéři v těch nejdůležitějších rolích. Klíčová témata Shenmue, která chce Suzuki vidět i v seriálu, jsou podle něj láska, odvaha, přátelství a rodina. Jsou to univerzální témata, kterým rozumí lidé po celém světě, věří. Současně ale doufá, že zachytí kulturu a ducha Japonska. Suzuki se domnívá, že fanoušci seriálovou adaptaci přijmou. A jak se zatím zdá, asi bude mít pravdu.

Více podrobností o chystaném seriálu najdete v našem starším článku. Připomenout si můžete i sérii Shenmue jako takovou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru