Battlefield 2042, Electronic Arts, Podívejte se na první údajné screenshoty z nového Battlefieldu

První údajné screenshoty z nového Battlefieldu

Máme se těšit na nevídanou destrukci, dynamické počasí i střídání dne a noci

Zdroj: EA
2. 5. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Vše nasvědčuje tomu, že odhalení nového Battlefieldu je za dveřmi. V několika posledních hodinách se vyrojila řada nepotvrzených zpráv a neoficiálních materiálů, které se vzájemně doplňují a podporují i dřívější spekulace. Zdá se dokonce, že jsou na světě první údajné screenshoty pocházející pravděpodobně z oznamovacího traileru. I když je všechny podobné informace potřeba brát s rezervou, rozhodně byste se měli o poslední novinky zajímat.

Hra a pohyb postav má být plynulejší a lépe se ovládat, čímž má oslovit také fanoušky Call of Duty.

K dispozici máme dva obrázky, které mají pocházet z traileru. Oba zachycují scénu, kterou už před časem popsal důvěryhodný insider a leaker Tom Henderson. Na základě jeho starší kresby už dříve vznikla podrobnější vizualizace. Nelze úplně vyloučit, že se někdo podle stejného motivu pokusil vyrobit padělek, ale většina fanoušků se shoduje, že jsou nové materiály autentické.

Samotný Henderson potvrdil jejich pravost a podělil se o další podrobnosti. Znovu mluví o tom, že v premiérovém traileru uvidíme opuštěný ostrov, který v průběhu upoutávky zpustoší bouře a tornádo. Nový Battlefield podle něj bude mít mapy s dynamickým počasím a střídáním dne a noci. Láká také na obrovské možnosti úprav zbraní i vybavení. Destrukce prostředí má být klíčovým prvkem, který ovlivní hratelnost, nepůjde jen o estetickou věc. Hra a pohyb postav má být plynulejší a lépe se ovládat, čímž má oslovit také fanoušky Call of Duty.

Tom Henderson dále tvrdí, že nový Battlefield bude zasazený do blízké budoucnosti vzdálené přibližně 10 let. Budeme v ní používat existující zbraně nebo techniku, která už je ve vývoji. V kampani se zapojíme do konfliktu mezi USA a Ruskem, přičemž se opakovaně spekuluje o možnosti kooperace. Nemáme narazit na příliš futuristickou výbavu, žádné jetpacky třeba, ale bude možné používat wingsuity. Jak už jsme psali dříve, prominentní roli mají v prvním traileru hrát konvertoplány Bell Boeing V-22 Osprey, které budou moci pak hráči sami ovládat.

V případě multiplayeru přišel na přetřes již několikrát režim battle royale (jiný než Firestorm), ale především se máme těšit na úplně novou úroveň destrukce a systém Levolution 2.0, který představoval velkou revoluci v Battlefieldu 4. Nový Battlefield se pravděpodobně obejde zcela bez číslovky, naznačil Henderson už v minulosti.

Více podrobností o novém Battlefieldu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru