Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Podívejte se na první trailer z remaku Mafie a jeho rozbor

Podívejte se na první trailer z remaku Mafie a jeho rozbor

Vývojáři ukazují premiérovou upoutávku vylepšené verze a my ji podrobili detailní analýze

Zdroj: 2K
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

Na akci PC Gaming Show byl představen první trailer, kterým nás 2K a studio Hangar 13 lákají na remake Mafie. Bohužel záběry nepochází přímo ze hry, jak nás samotní autoři upozorňují. Video je ale doplněné o české titulky. Ze všeho nejdřív si pusťte samotnou upoutávku, v níž se poprvé objeví motorka, ale třeba také pes, a hned na to se můžete ponořit do našeho důkladného rozboru videa.

Podobně jako tomu bylo v úvodu původní hry, také trailer začíná v baru, ve kterém Tommy Angelo nabídne detektivu Normanovi výměnou za bezpečí své rodiny příběh o donu Salierim. První rozdíl je v tom, že do baru nepřichází Tommy, ale právě detektiv Norman, což může předznamenávat slibované úpravy příběhu, byť na tomto místě zřejmě nejde o nic podstatného. V pozadí si pak můžete povšimnout servírky, tedy zřejmě té, u které si Tommy Angelo v původní hře objednával kapučíno.

Střihem se dostáváme na Giulianův most, který se zdá být trochu delší nežli ten původní a větší se zdá i celé město Lost Heaven. Nechybí více výškových budov a pochopitelně i plejáda automobilů, mířících oběma směry. Díky aktuálním technickým možnostem, s nimiž se původní hra logicky nemůže jakkoliv rovnat, můžeme zřejmě očekávat i větší hustotu chodců a jejich interakci, jako je třeba zírání pána nalevo, který ne a ne odtrhnout od provozu svůj zrak. V dalším střihu můžeme zahlédnout nadzemku. I tady přišly ke slovu změny, i když ne příliš výrazné. Zatímco vagóny původní nadzemní dráhy měly bílo-modrý design, nyní vsadili vývojáři na modrou odshora dolů, ale naproti tomu zachovali logo společnosti v podstatě beze změn.

Poslední věcí, která nás na tomto místě zaujala, pak je vlčák vpravo, který by teoreticky mohl potvrzovat zastoupení čtyřnohých mazlíčků.

Další záběr nám vydrží trochu déle, protože se jednak díváme na dosud nejrušnější ulici, kterou jsme kdy z Lost Heaven mohli spatřit a jednak je tu pár zajímavostí k detailnějšímu průzkumu. První z nich jsou vozidla, v nichž můžete spatřit původní auta jako Falconer, Schubert Six, ale také Bolt Truck se změněným designem. Za Falconerem však jede muž na motorce, a ačkoliv motocykl v akci uvidíme ještě za chvíli, jde o finální potvrzení, že jednostopá vozidla budou součástí provozu. Rozhodnutí vítáme a upřímně se těšíme, jak hru ovlivní a co všechno s nimi bude možné provádět. Pohledem zpět do ulice se však musíme zastavit ještě u reklamy italské restaurace, která je – trochu překvapivě – ve stejném designu použita ještě jednou hned přes ulici. Těžko říct, jestli jde o chybu, nebo jen nelogické nadužívání vytvořených assettů, ale tenhle detail se nám upřímně příliš nezdá. Naopak s reklamou na Swift colu, známou z druhého a třetího dílu, vývojář šetřit nebudou zcela záměrně. Poslední věcí, která nás na tomto místě zaujala, pak je vlčák vpravo, který by teoreticky mohl potvrzovat zastoupení čtyřnohých mazlíčků. A když už by je někdo do hry přidával, hádáme, že by to nebylo jen proto, aby se promenádovali po ulicích…

Teď už ale zpět do baru za Normanem a Tommym. Důležitá scéna proto, že se můžeme konečně poprvé podívat do nové tváře Tommyho Angela. Oblek a červená kravata zůstaly zachovány, dalo se však z pochopitelných důvodů čekat, že další změny budou poměrně zásadní. Těžko teď ale cokoliv hodnotit, plný obraz si beztak čeští fanoušci udělají až v momentě, kdy si budou moci tvář spojit i s hlasem některého z českých herců. Co je nicméně zajímavé, oba pánové se začínají bavit o tom, že Normanovi, coby nováčkovi v oddělení lostheavenské policie, byl přidělen Morellův případ a zdá se, že Tommy bude chtít Salieriho udání navléct právě na okolnosti, které se kolem Morella točily. Podle novinového článku z 21. května 1935 je pak jasné, že si vývojáři z Hangar 13 vybrali pro Morellovu smrt variantu s letadlem, původně jej ale ještě bylo možné zabít už cestou na letiště, nebo ho shodit z rozestavěné dálnice.

Vývojáři následně dávají prostor i Sáře, Tommyho milence a ženě, která svou původní podobu nezapře a i na tomto místě chtějí vývojáři zůstat odkazu poměrně věrní.

Další střih nás bere do ošuntělého Tommyho bytu poté, co obdržel peníze za své řidičské umění v úvodní misi hry, kdy zachraňoval Paulieho a Sama ve svém taxíku. I tato scéna působí povědomým dojmem, včetně roztržené obálky, o které si Tommy původně myslel, že jde o zbraň. Na dalším záběru pak vidíme pravděpodobně část z mise Výlet do přírody a hned v zápětí nakráčí na scénu Morello v nezaměnitelném bílém obleku. Odtud pak video rychle přechází z jedné mise do druhé a mihnou se úryvky ze sekvencí jako Coura, Skvělý obchod, Melouch a Kněz. Vývojáři následně dávají prostor i Sáře, Tommyho milence a ženě, která svou původní podobu nezapře a i na tomto místě chtějí vývojáři zůstat odkazu poměrně věrní. Týká se to i formulového závodu, noční můry všech, kdo hráli původní hru. Kdo ví, třeba konečně dojde i na závody mimo misi Fairplay a možná budou do klání zapojeny i zmiňované motorky. I na závodišti je, mimochodem, reklama na před chvílí popisovanou reklamu na Swift Colu.

Další střihy pak přináší pohled na misi Radši si zvykej, delší úryvek z Výletu do přírody, kde Tommy táhne Sama doo bezpečí, a pak památná mise, v níž došlo na atentát na Salieriho. Před Pepého restaurací stojí trojice gangsterů a nabízí se i krátký pohled na samotnou restauraci. I ta si zachovává přibližně stejnou podobu, tedy zelené dřevo a bílý nápis, byť i tady z logických důvodů došlo k několika dílčím úpravám. Vzhledem k tomu, že video nemá pocházet přímo ze hry, pak nemá smysl hodnotit míru destrukce, na oko ale rozhodně vypadá dobře. Další střih pak přináší pohled na Tommyho padajícího z motorky, výbuch v nákladním depu v misi Bastard se štěstím a celý trailer uzavírá legendární scéna v kanceláři Dona Salieriho ve svém baru.

Památný Tommyho iniciační moment představuje Franka v pozadí, byť původně stál na druhé straně, samotného Dona, který mírně omládl a detailněji konečně také Paulieho s Tommym. Jde o první jednání s Tommym, který má na sobě ještě svůj oblek, ve kterém řídí taxík, očekáváme potom, že zasedání nejbližších Salieriho spolupracovníku bude vždy tvořit určité intermezzo mezi jednotlivými misemi či většími příběhovými předěly, jako tomu bylo doposud. Finále už patří Tommymu v závěrečné misi Smrt umění, v níž se stane… No, však vy víte, co se v ní stane. Otázkou ale je, zda budou chtít scenáristé vstupovat do původního příběhu a měnit, na koho Tommy střílí. Úplný konec videa pak potvrzuje již známé platformy a uvedení hry na Steamu i Epic Games Storu a láká k předobjednávce. Hra by měla vyjít 28. srpna také jako součást celé trilogie.

Pokud vás zajímají další detaily, určitě sledujte naše zpravodajství. Je pravděpodobné, že v nadcházejících hodinách budou proudit další upřesňující detaily a nezapomeňte se na samotné video podívat i v původní verzi, abyste mohli docenit zvuky a prozatím alespoň anglický dabing.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru