The Last of Us (seriál), Podívejte se na první trailer seriálu The Last of Us

Podívejte se na první trailer seriálu The Last of Us

První hodnocení - seriál vypadá jako hra. Další zhlédnutí odhalují mnoho detailů

Zdroj: HBO
26. 9. 2022
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

Je to možná k nevíře, ale fanoušci The Last of Us se dočkali. Po nedávném vydání remaku prvního dílu se mohlo očekávání stočit k seriálové adaptaci, která vzniká pro HBO, a i když jste už mohli vidět oficiální fotky, na video se muselo trpělivě čekat. Až do dneška, kdy se na YouTube konečně objevil vytoužený trailer a hádáme, že mnoho z vás zabaví na pěkných pár minut. Sám o sobě má minuty jen dvě, ale v jednotlivých záběrech, ze kterých na vás dýchne důvěrně známá atmosféra, se očividně schovává mnoho zajímavých detailů.

Pokud jste někdy The Last of Us hráli, asi nemá smysl popisovat vám jednotlivé scény. Ačkoliv seriál nebude přímo kopírovat dějovou linku videohry, chce představit řadu slavných scén, a jak je patrné z traileru, u některých se nechává dílem studia Naughty Dog inspirovat skoro doslova. Úvodní pasáže z prologu, včetně konfliktu s ozbrojeným vojákem. Střetnutí s clickerem, který mimochodem vypadá opravdu skvěle, jízda na koni i strach o Ellie, který sužuje Joela po celou dobu. To všechno zřejmě bude zpracováno správně, tedy s citem pro předlohu a tak, jak autoři seriálu, ale třeba i Neil Druckmann naznačovali.

Samozřejmě se nám konečně dostává i adekvátního pohledu na další postavy, jako je Tommy, Bill, Tess, Marlene nebo Riley, spolu s několika novými. Pozoruhodný je i krátký pohled na zdecimovaný Boston a některé další momenty, na které jste mohli narazit během hraní. Určitě ale trailer vydá za víc než 1000 slov a nepochybujeme, že se co nevidět objeví porovnávací videa či rozbory, v čem je adaptace od HBO přesná a v čem se od předlohy odchyluje. Snad tedy čekání na příští rok, kdy má být seriál uveden, bude příjemnější. Anebo právě naopak?

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru