Podívejte se na první trailery hraného seriálu Resident Evil

Na scénu přichází Jade Wesker a zaslechnete i jejího otce Alberta. Český podtitul zní Lék

Zdroj: Netflix
12. 5. 2022

V polovině března se společnost Netflix po několika měsících přihlásila k chystanému hranému seriálu na motivy Resident Evilu a prozradila, že se diváci a fanoušci dočkají premiéry 14. července. K dispozici byla také trojice plakátů a rychlá rekapitulace známých informací o zasazení či hlavních protagonistech. Pokud sledujete dění kolem seriálu pravidelně, nepřekvapí vás, že ústřední linka se bude točit kolem rodiny Weskerových, a to nejen v souvislosti s nechvalně proslulým Albertem Weskerem, ale zejména jeho dcerami Jade a Billie. Až dne se ovšem můžete sami v rámci prvních dvou trailerů podívat, jak bude seriál vypadat a jaká v něm bude panovat atmosféra, až v polovině léta dorazí na streamovací platformu Netflix.

V první řadě poukazujeme na kompletní český název, který zní Resident Evil: Lék. Jde samozřejmě o jeden z klíčových rysů celé série Resident Evil a zakrátko jeho význam pochopí i ti, kdo nejsou se značkou obeznámeni. Ano, zombie apokalypsa se bude konat v plném rozsahu, ale jak už autoři seriálu naznačovali dříve, čekají nás také flashbacky a pohyb minimálně ve dvou časových úrovních. Tou první bude dětství Jade a Billie, které se coby dcery bývalého pracovníka ve společnosti Umbrella stěhují se svou rodinou do New Raccoon City, aby jejich otec mohl do zmíněné společnosti opět nastoupit. Ačkoliv se na internetu nachází poměrně detailní synopse seriálu i popis osudu obou dívek, nehodláme vám nic prozrazovat předem a vystačíme si s trailery.

Ty v několika střizích představuje New Raccoon City, laboratoře Umbrelly a následně i odvrácenou stranu seriálu, odehrávající se v Londýně roku 2036, včetně bojů se zombiemi nebo nemrtvými psy. Tím se už přesuneme do světa, který je naplno zasažen T-virem a kde se z většiny lidí staly krvežíznivé zombie. Jade se jim postaví, ovšem ne nutně v souladu se zvrácenou touhou zabíjet, ale s vidinou zjistit, co se vlastně stalo, kde je její sestra a co všechno způsobil otec Albert Wesker. Hlavní roli Jade ztvární Ella Balinska, která hraje mimochodem také hlavní hrdinku Frey Holland z Forspoken. Její sestru Billie ztvární Tamara Smart a otce Alberta Lance Reddick. Seriál točí německá společnost Constantin Film a počítá se s osmi hodinovými epizodami, které mají být k dispozici najednou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru