Call of Duty: Vanguard, Activision, Podívejte se na první trailer Call of Duty: Vanguard

Podívejte se na první trailer Call of Duty: Vanguard

Vývojáři potvrdili zasazení, datum vydání a odhalili první porci detailů i o splynutí s Warzone

Zdroj: Activision
19. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Vývojáři ze studia Sledgehammer Games oficiálně představili Call of Duty: Vanguard. Po akci, v níž hráči na mapě Verdansk v režimu Warzone naháněli obrněný vlak, byl zveřejněn první trailer, který definitivně potvrzuje zasazení do druhé světové války a dává jasně najevo, že příběhová část nebude jen chabým přívěškem. Podíváme se v ní na Západní i Východní frontu, do Severní Afriky a také do Pacifiku, čemuž odpovídají i hrdinové, kteří byli nepřímo odhaleni už v předchozích dnech. Call of Duty: Vanguard vyjde 5. listopadu pro PC, PlaySTation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series.

Jak už je pro podobná oznámení typické, vybraná média měla očividně přístup ke všem informacím ve značném předstihu, a pokud byste se snad chtěli ptát, kolik je toho ve skutečnosti v tuto chvíli k dispozici, odpovědí by bylo jen moje úzkostné: „Ano…“ Nebudu vás zatěžovat zbytečnými nářky – přišli jste si přečíst o novém Call of Duty – ale skutečnost, že desítky magazínů měly přístup ke všem informacím ve značném předstihu a v pravou chvíli jen sáhodlouhé články pustily do světa, je značně ubíjející. Pojďme ale ke hře, která z traileru působí podobně pompézně jako už Call of Duty: WW2, případně poslední Modern Warfare. Jak je totiž z krásných animací patrné, vývojáři ze Sledgehammer Games rozhodně nechtěli nechat stát příběh na druhé koleji a hodlají hráče protáhnout všemi myslitelnými dějišti největšího vojenského konfliktu moderních dějin. Příběh hry se zaměřuje na čtveřici hrdinů, přičemž každý pochází z jiné země a na začátku se pochopitelně nebudou znát. Z dostupných informací je ale patrné, že ještě před koncem války utvoří tým a budou demonstrovat fungování jedné z prvních speciálních jednotek.

Důležité je na tomto místě zmínit, že sami vývojáři nepovažují svoji hru za historicky věrnou. Redaktorům magazínu Gamespot to vysvětlil game director Josh Bridge, který pochopitelně potvrdil využití celkového zasazení a ikonických bitev, ovšem bez jakýchkoliv snah vyprávět realistický či historicky zcela věrný příběh. Zpracováním má Vanguard daleko k Hanebným panchartům, nejedná se ale ani o Bratrstvo neohrožených. Co se týče hrdinů, došlo na potvrzení jejich skutečných jmen, takže hrát budeme za britského vojáka Arthura Kingsleyho, amerického pilota Jacka Wadea, ruskou odstřelovačku Polinu Petrovovou a Australana Lucase Riggse. Tím se otevírá vějíř možností, kam se s nimi vydáme, tápat ale nemusíme. Lokace jsou rovněž potvrzené, takže Kingsleyho budeme ovládat v předvečer Dne D při operaci Tonga, Polina se nám představí během bitvy o Stalingrad, s pilotem Wadem svedeme bitvu o Midway, ze které ale po pádu letadla odkráčí s 93. pěší divizí a s Lucasem Riggsem dokončíme kolečko v btivě u El Alameinu. Všichni se pak potkají u Berlína a stanou se údernou jednotkou, která musí zastavit tajnou nacistickou operaci Fénix.

Zatímco v kampani by mělo jít o lidské příběhy, v nichž bude dostatek prostoru na propracované animace i hutnou akci, nedílnou součástí hry bude pochopitelně multiplayer. Na tomto místě představují vývojáři režim Champion Hill. Má jít o mix režimu Gunfight známého z Modern Warfare a battle ryoale. Osm týmů na jedné mapě stojí proti sobě a ten, který zůstane naživu nejdéle, vyhrává. Faktem ovšem je, že si vývojáři v tuto chvíli nechávají prostor a Champion Hill je stále zahalen rouškou tajemství, kterou lidé ze Sledgehammer Games sejmou až později. O klasickém multiplayeru ale byli nepoměrně sdílnější a hned zkraje uzavřené prezentace pro vybraná média potvrdili, že na startu bude dostupných 20 map, z čehož 16 pro režimy 6v6 a zbývající pro dynamičtější 2v2 módy. Jak si  zřejmě umíte představit, jednotlivé multiplayerové hry budou nabízet taktiku i akci, vždy v závislosti na vybraném režimu a nabídka bude podléhat vlastnímu nastavení, filtrům či dostupným playlistům. Vývojáři také potvrdili, že mapy budou zahrnovat více zničitelných míst, což by mělo otevírat další možnosti boje a taktiky v přestřelkách s protivníky. Na druhou stranu bychom ale neměli očekávat zničitelnost na úrovni Battlefieldu či Rainbow Six: Siege, na což některá média upozorňují ve snaze nedávat hráčům falešné přísliby.

Vedle příběhové části a multiplayeru pak budou samozřejmě zastoupeni i zombíci ve svém vlastním módu. Na něm pracuje separátně studio Treyarch a mód poslouží jako prequel ke stejnému režimu v Black Ops Cold War. Zasazením do stejného univerza chtějí vývojáři podtrhnout význam tohoto módu a ustavit lore, který dá hráči pocit něčeho známého, ale v úplně jiných kulisách a kontextu. Třetím a posledním studiem, které se podílí na celém zážitku z Call of Duty: Vanguard, je Raven Software, který má pro změnu na starost Warzone. Ve vývoji je úplně nová mapa, která by měla být k dispozici na den vydání základní hry. Zároveň uplatní nový anti-cheatovací systém a ustaví vlastní vesmír, aby i druhoválečné přídavky měly s ohledem na moderní Verdansk smysl. Pokud bychom to ale všechno ohlodali na kost, bude se především střílet a za tímto účelem se chystají rovněž inovace do správy zbraní a prostředí dílny Gunsmith.

Zdroj: Activision

Jak se bude Call of Duty: Vanguard hrát, zjistíte naplno začátkem listopadu, ještě před tím ale pochopitelně proběhne testování v rámci alfaverze i betaverze. Oficiální termíny zatím Activision nepotvrdil, podle dosavadních úniků se ale zdá, že s ohledem na potvrzení dalších zpráv od stejných zdrojů jim můžeme věřit. Alfatest by tudíž měl proběhnout už od 27. do 29. srpna, ten by však měl být jen na pozvánky a pro omezenější počet lidí. Od 10. až do 21. září si pak zahrají betu hráči na PlayStationu, ke kterým se od 16. do 21. září přidají hráči na ostatních platformách. V říjnu by měl být klid, aby mohli vývojáři zapracovat poslední změny a zkraje listopadu Vangaurd vyjde. První sezóna v multiplayeru by poté měla odstartovat ještě před skončením téhož měsíce.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru