Mortal Kombat (film), Podívejte se na první fotky z filmového Mortal Kombatu

Podívejte se na první fotky z filmového Mortal Kombatu

Přichází i první detaily o nové postavě, brutalitě a fatalitách. Bitva započne už 16. dubna

Zdroj: Entertainment Weekly
15. 1. 2021

Magazín Entertainment Weekly přináší první konkrétní detaily o chystaném rebootu filmové adaptace slavné bojovky Mortal Kombat. O režijním debutu Simona McQuoida víme od května 2019, kdy byl film oznámen a měl vstupovat do fáze předprodukce; o necelé dva roky později je snímek natočen, momentálně zakotvil ve střižně a už 16. dubna bude uveden souběžně do kin i na streamovací platformu HBO Max. Netrpěliví a mírně nervózní fanoušci teď mají nicméně možnost podívat se na první fotky přímo z filmu a dozvědět se něco víc o fatalitách, věkovém ratingu a hlavně nové postavě, kterým bude bojovník Cole Young.

Právě ten, by se měl stát ústředním hrdinou filmu a prostředkem, který k sobě svede staré známé bojovníky. Podle Entertainment Weekly přijde Cole Young na scénu v momentě, kdy není v úplně pohodovém stavu a snaží se skrze nelegální zápasy oprášit vlastní zašlou slávu bojovníka MMA. Cole si však přestal věřit, podle filmařů se mu štěstěna obrátila zády a jediné, co ho skutečně pohání, je neukojitelná chuť bojovat. Na hrudi má rovněž značku, které nerozumí, ale která ho spolu s dalšími předurčuje k boji proti přívržencům Outworldu. Později se proto Cole setká s Jacksonem Briggsem, alias Jaxem, Sonyou Blade, Liu Kangem, Kung Laem, Kanem a pochopitelně i lordem Riadenem, s nimiž se postaví Scorpionovi a dalším bojovníkům. Podle McQuoida si nechali filmaři opravdu záležete na bojových scénách, které budou náležitě krvavé, a jak už víme z předchozích informací, budou zahrnovat i ikonické fataility.

Je tam několik opravdu šílených fatalit, včetně těch nejikoničtějších. Uvidíte některé skvělé pohyby a spoustu easter eggů, říká herec Lewis Tan.

„Dlouho jsme diskutovali nad tím, jak všechno vybalancovat, protože ve filmu bylo dost hnusných scén, krve a fatalit,“ popisuje režisér situaci, v níž se řešila otázka finálního věkového ratingu. Nakonec ale přiznal, že všechny výše popsané věci ve filmu zůstaly a Mortal Kombat tudíž bude určen dospělým. „Je tam několik opravdu šílených fatalit, včetně těch nejikoničtějších. Uvidíte některé skvělé pohyby a spoustu easter eggů,“ doplňuje režiséra herec Lewis Tan, protagonista Colea Younga. K oněm pomrknutím směrem k hráčům a znalcům loru pak má patřit celý úvod, který má být přibližně na ploše 10 minut věnován střetu Hanza Hasašiho (Scorpiona) a Bi-Hana (Sub-Zera) v období feudálního Japonska.

Vše se má odehrát ještě před tím, než oba zmiňovaní získají své nadpřirozené schopnosti a údajně má začátek filmu nádech rodinného dramatu s výjimečně brutálními soubojovými scénami. Ostatně, sám režisér McQuoid vysvětluje, že právě tenhle příběh, základní kamen většiny budoucích střetů, musí být vyprávěn skrze souboj, pro který filmaři využívají speciální pohyby kamery a nebojí se pořádně si zašpinit ruce. Nic vznešeného a naleštěného prý nemají fanoušci očekávat, spíše naopak – přímočarou, krvavou a – ještě jednou – brutální akci, odpovídající vysokému věkovému ratingu. „Chtěl jsem zkrátka zajistit, abychom ctili původní látku, lore Mortal Kombatu, fanoušky a lásku, kterou projevují,“ dodává McQuoid.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru