Podívejte se na nový trailer animovaného Zaklínače

Podívejte se na nový trailer animovaného Zaklínače

Netflix uvede film o Vesemirovi už za měsíc. Nabídne příběhové pozadí pro hraný seriál

Zdroj: Netflix
23. 7. 2021

Pokud se těšíte na druhou sérii hraného seriálu Zaklínač, který bude uveden na Netflixu v polovině prosince, a nevíte, čím byste čekání vyplnili, připomínáme jednu pozitivní zprávu. Už za měsíc, konkrétně 23. srpna, budete moci zhlédnout animovaný film o zaklínači Vesemirovi, kterého můžete znát coby Geraltova mentora. Film Zaklínač: Vlčí sen, se navíc dočkal po ukázce na minulém WitcherConu prvního plnohodnotného traileru a nutno přiznat, že rozhodně nešetří atmosférou. Divákům dá navíc možnost podívat se na některá místa úplně jinou perspektivou a pochopit jejich význam v době, kdy bylo zaklínačů a pravděpodobně i monster víc než ve známější dějové linii.

Za filmem stojí korejské Studio MIR, které se podepsalo například pod The Legend of Korra nebo snímek The Death of Superman. Jejich styl není v bezprostředním souladu s japonským anime, přesto dává zejména západním značkám velmi zvláštní nádech, který – logicky – nemusí být po chuti všem. Autoři seriálu se navíc rozhodli zpracovat Vesemira jako veselou kopu, která nejde daleko pro vtípek či sarkastickou poznámku, za sebe ale musím říct, že mi tento přístup ani trochu nevadí. Posláním filmu pak má být podle showrunnerky Laureen Hissrich vysvětlení, že kdysi dávno zaklínači nevymírali, což se má ve velkém rozsahu řešit i ve vzpomínaném hraném seriálu.

Co už tak vesele nepůsobí, je až příliš křečovitá snaha zaujmout ty, kdo byli s první řadou seriálu spokojení a nabídnout jim v podstatě jen více téhož, byť s důrazem na jiného hrdinu. Podtrhuje to třeba scéna ve vaně, kterou showrunnerka považuje za nový standard a v nadsázce uvádí, že odteď bude v každém seriálu či filmu. Připisujeme to ale na vrub snaze odlehčit celé dílo, zejména v porovnání s vážností Geralta. Ani tak by ale neměla být ve Vlčím snu nouze o temné momenty a hlavně dojde na postupné odhalování, co všechno Vesemir ve svém životě ztratil. Ústřední boj se pak bude točit kolem lešije, který začne terorizovat království, ve kterém přebývá, a to si pochopitelně vyžádá Vesmirovu přítomnost.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru