Podívejte se na nový PlayStation Store

Podívejte se na nový PlayStation Store

První obrázky z nového webového rozhraní digitálního obchodu Sony. Sází na bílou barvu

Zdroj: Sony
20. 10. 2020

Na internetu se objevily první obrázky z nového PlayStation Storu, respektive jeho webového rozhraní. Na Reddit a ResetEru je umístili uživatelé s přezdívkou Lant_War a Toumari. Jak už jsme psali dříve, jeho podoba projde modernizací, ale z nabídky zmizí hry pro PS3, PS Vitu a PSP. Dále je bude možné koupit jen přímo z daného zařízení. Aktualizovaný PlayStation Store se může uživatelům podle dřívějších indicií začít zobrazovat během pár dní.

Takový bílý Epic Games Store?

Design je poměrně minimalistický, ale jak to v podobných případech bývá, hráči se nemohou shodnout, zda je povedený, nebo ne. Co myslíte vy? Jeho autoři vsadili tentokrát na světlou barvu a některým fanouškům připomíná důrazem na velké obrázky třeba Epic Games Store.

Po webové verzi projde updatem i mobilní aplikace, která má rovněž následovat nový design a odrážet styl konzole PlayStation 5. Podobnou úpravou už prošla webová knihovna vašich her, kterou můžete prozkoumat zde. V případě PS Storu přímo v konzoli pak pro změnu doufáme, že bude mnohem svižnější než stávající verze na PS4. A bylo by také bezva, kdyby nový PlayStation Store správně indikoval, že hra obsahuje české titulky.

Některé funkce zatím chybí

Update: První šťastlivci už se pustili do zkoumání nového PlayStation Storu a podělili se o své dojmy. Pochopitelně umožňuje předobjednat hry pro PS5. Na druhé straně některé funkce naopak postrádá. Na profilu hry chybí screenshoty a videa. Schází také údaj o velikosti titulu. Nefunguje seznam přání.

Údajně se míchají dohromady plné hry a rozšíření a přitom u hry zase chybí její DLC a naopak. Zatím prý není možné filtrovat hry podle platformy, ceny, data vydání nebo věkového ratingu, což komplikuje hledání. Stránka hry sice upozorňuje na možné různé edice, ale nedostatečně zdůrazňuje, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Jeden z pisatelů by ocenil také možnost přepnout PS Store do dark módu.

Nutno v každém případě zdůraznit, že modernizovaný PlayStation Store ještě není oficiálně venku a leccos se na něm může v budoucnu ještě změnit, případně to Sony upraví podle zpětné vazby od hráčů.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru