Call of Duty: Warzone, Activision, Podívejte se na novou mapu pro Warzone

Podívejte se na novou mapu pro Warzone

Tichomořská oblast Caldera řízeně „unikla“ přímo z Activisionu. Má letiště, sopku i přístavy

Zdroj: Activision
4. 11. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Čekání je téměř u konce. Úderem zítřejší 5. hodiny ranní budou moci hráči spustit nové Call of Duty: Vanguard a vrhnout se do poměrně tradiční nabídky. Singleplayerová kampaň, rozsáhlý multiplayer a zombíci. Formát se už roky příliš nemění, nepočítáme-li tu a tam absentující příběhovou část, zapomínat však nesmíme na Warzone, který bude provázet již třetí hru v řadě. I battle royale režim podlehne s příchodem Vanguardu velkým změnám, i když na ně budou muset hráči čekat až do 2. prosince. Právě v ten den dojde k výměně aktivní mapy, na nichž probíhá klání o nejlepšího hráče či jednotku – z Verdansku poletíme proti proudu času do tichomořské Caldery. O nové mapě se mluvilo opakovaně, až nyní ale máme konečně možnost podívat se, jak bude mapa vypadat a načerpat první informace o jednotlivých lokacích.

Zdroj: Activision

Pohledem na mapku rychle pochopíte, že ještě nejde o vyžehlený obrázek, který by byl určený k podrobnému zkoumání terénu. Přesto nejde o žádný podpultový únik, když mapku na svém Twitteru sdílel Chief Creative Officer z Activisionu Pelle Sjoenell. Výše vidíte výřez z fotky, která zachycuje také vojenskou bundu, jež je součástí nabídky reklamních předmětů, rozhodně ale nejde o náhodu nebo nechtěné prozrazení. Sám Sjoenell totiž v tweetu jasně poukazuje na to, ať se hráči klidně na novou tichomořskou mapu pro Warzone podívají a je mu přirozeně zcela zřejmé co udělal. Přesto jeho příspěvek nemá závratné množství interakcí, i když lze z obrázku vyčíst některé detaily a zajímavosti, které rozhodně stojí za pozornost.

První věcí, kterou lze ze zvětšené mapy vyčíst, je velikost ostrova. Pokud má každý palec odpovídat 1/8 míle, pak se bavíme o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních. To odpovídá velikosti Verdansku – bez ohledu na jeho verzi – a současně i vyjádření vývojářů z Raven Software, kteří nemluvili o ničem větším. Hráčům to dává docela jasnou představu, jak velké bude dostupné bojiště, a i když se nemůže rovnat s velkými mapami například z PUBG, jde o zažitou velikost, podporující souboj a svižnou akci. Co se týče jednotlivých lokací, hráči budou moci navštívit hlavní město, stejně jako rybářskou vesnici, vydat se budou moci také do fosforových dolů či na vrchol sopky, nebo se otočit na východ a doběhnout do ponorkové základny či na pláž. Počítá se rovněž s přístavem, letištěm a historickou částí mapy, doplněné farmou přibližně uprostřed ostrova.

Co se týče transformace, vývojáři opět připravují událost, která se dotkne všech aktivně hrajících hráčů. Koncem listopadu by se mělo schylovat k dalšímu výbuchu, po kterém možná Verdansk zmizí natrvalo. Je ovšem otázkou, zda Activision – potažmo jednotliví vývojáři série – budou skutečně chtít hráčům vzít odladěnou a oblíbenou mapu výměnou za úplně novou a ještě neprověřenou lokaci. Vše má svá pro i proti, a právě za negativa by šlo zmínit nutnost v případě provozu obou map roztříštit nejen pozornost ze strany vývojářů, ale také hráčů, což u multiplayerových her nebývá úplně žádoucí. A situace je pochopitelně trochu jiná, nežli u menších map sloužících pro účely tradičního multiplayeru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru