Diablo Immortal, Activision, Podívejte se na nové video ze hry Diablo Immortal

Podívejte se na nové video ze hry Diablo Immortal

Mobilní spin-off se má letos začít testovat. Nakonec jej možná fanoušci vezmou na milost

Zdroj: Blizzard
2. 8. 2020
Název: Diablo Immortal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 6. 2022

Mobilní Diablo Immortal od Blizzardu a čínského gigantu NetEase bylo oznámené už v roce 2018 a od té doby se snaží přesvědčit fanoušky, aby mu dali šanci. Napomoci tomu má i nový trailer vydaný při příležitosti akce ChinaJoy 2020. Upoutávka demonstruje vylepšení grafiky a zaměřuje se zejména na postavy.

Dvě a půl minuty dlouhé video ukazuje hru, kterou jsme několik posledních měsíců neměli možnost spatřit. A i když to není netrpělivě očekávané a vytoužený Diablo IV, myslím, že s odstupem času budou lidé vyhlížet i titul pro iOS a Android s většími nadějemi. Počáteční negativní ohlas fanoušků zřejmě překvapil i samotný Blizzard. Projevil se nejen v ohlasech na internetu, ale Activision Blizzard zaznamenal i propad akcií.

Ti, kteří měli možnost si však Immortal vyzkoušet osobně, byli nakonec ve svých dojmech častokrát mnohem optimističtější než publikum na internetu.

Rozpačitě na oznámení reagovali i někteří z původních vývojářů Diabla. Fanoušci také upozorňovali na nápadné podobnosti s jinou hrou od společnosti NetEase – Crusaders of Light. Nutno ale dodat, že by mobilní spin-off pravděpodobně nevzbudil takové emoce, kdyby nebyli hráči přesvědčení, že je ve skutečnosti čeká oznámení regulérního pokračování ságy, na které dlouho čekali. A pravdou je, že tehdy vydavatel skutečně zřejmě nechtěně vzbudil naději, že se komunita dočká. Na něj ale na BlizzConu nakonec došlo až o rok později.

Jak jsme se později dozvěděli, mobilní Diablo v Blizzardu plánovali už několik dlouhých let a původně si pohrávali s myšlenkou, že hra bude nejprve debutovat jen v Číně. Pro někoho byla samotná idea přenést hru, která je i přes mnohé porty stále doma na počítačích, “kacířstvím”. Ti, kteří měli možnost si však Immortal vyzkoušet osobně, byli nakonec ve svých dojmech častokrát mnohem optimističtější než publikum na internetu.

Primárně on-line akční RPG je zasazeno z hlediska chronologie mezi události her Diablo II a III. Pokud jde o atmosféru a stylizaci, chtějí se však autoři víc přiblížit trojce. Immortal je ušit na míru mobilním platformám a dotykovým obrazovkám. Na výběr bude šest hrdinů. Další postavy, příběhy a nový obsah mají pochopitelně do hry průběžně přibývat. 

Vzhledem k on-line povaze nepřekvapí, že titul vyžaduje neustálé připojení k internetu. Vývojáři slibují, že bude možné si jej smysluplně užít v krátkých seancích i při delším hraní klidně několik hodin v kuse. Ve hře nechybí exteriéry, klasické dungeony ani bossové.

Zkušební verze je zřejmě za rohem

Původně se zdálo, že Immortal vyjde už v roce 2019, ale nakonec se tak nestalo. Na BlizzConu byl toho roku skoro neviditelný a později Blizzard uvedl, že je potřeba dopřát autorům čas, aby hra dosáhla na patřičnou úroveň kvality. Po úvodní náloži už jistě nechce nikdo nic podcenit.

Na nový trailer upozornil na Twitteru i analytik společnosti Niko Partners a známý insider Daniel Ahmad. Podle něj už v Číně odstartovaly předregistrace do hry. Gigant Activision Blizzard v poslední zprávě o finančních výsledcích naznačil, že vývoj hry pokračuje dobře a Diablo Immortal má být podle vývojářů autentickým příspěvkem do této série. Už tehdy padl náznak, že testování by mělo začít ještě letos. Snad nezůstaneme za Čínou dlouho pozadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru