Beware, Ondřej Švadlena, Podívejte se na nové video z českého hororu na kolech

Podívejte se na nové video z českého hororu na kolech

V Beware za volantem auta uháníte temnou nocí a pronásledovatelé se vám lepí na nárazník

Zdroj: Ondřej Švadlena
8. 7. 2021
Název: Beware Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Ondřej Švadlena, který už několik let pracuje na strašidelné automobilové hře Beware, vydal novou upoutávku na svůj titul. A je to projekt, o který byste se určitě měli zajímat, pokud hledáte nové a netradiční zážitky. Jestliže jste někdy viděli film Duel režiséra Stevena Spielberga z roku 1971, pak určitě tušíte, jak může být řidiči za volantem úzko. A věřte mi, tady to bude mnohem horší.

V Beware řídíte váš automobil temnou deštivou a mlhavou nocí a jako by to samo o sobě nestačilo, začnou vás pronásledovat další vozy. Pohybovat se budeme otevřeným světem a atmosféra bude zjevně plná napětí a dezorientace. Celá mapa má mít rozlohu 144 kilometrů čtverečních. Právě na různé její oblasti se nové video zaměřuje. Svět hry je ostatně mnohem větší, než původně měl být.

Můžete pomoct s financováním vývoje

Hra je inspirovaná snahou uniknout StB. Pronásledovatelé se vás snaží donutit havarovat a dopadnout. Důležitou roli proti hraje realistická fyzika a ovládání auta. V tomto směru měl autora před lety oslovit třeba první Driver. Atmosféra ale stojí také na přesvědčivé umělé inteligenci, jinak by se efekt dramatických honiček rozplynul jako pára nad hrncem.

Na Indie DB stále najdete demoverzi z roku 2019, aktuální rozpracované verze jsou ale k dispozici jen na Patreonu. Zde má Ondřej svůj přístav, kde ho mohou hráči finančně podpořit v jeho tvorbě. Měsíční příspěvek činí 5 dolarů a díky tomu můžete okusit průběžné výsledky. Ten, kdo projekt podpoří v součtu částkou alespoň 30 dolarů, se může těšit na plnou verzi, až vyjde.

Běh jízda na dlouhou trať

Ondřej Švadlena říká, že se blíží naplnění minimálního cíle nutného pro financování hry a žádá hráče o pomoc s hledáním dalších prostředků, aby se projektu mohl věnovat naplno a dokončit jej. Vyjít by hra pak mohla snad příští rok.

Beware pohání engine Unity. První zmínky o něm lze vystopovat minimálně do roku 2014, na projektu ale začal Ondřej pracovat ještě o několik let dříve, kdy jako původní profesí animátor začal usilovat o realizaci vlastní videohry.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru