Podívejte se na nové demo v Unreal Enginu 5

Podívejte se na nové demo v Unreal Enginu 5

K dispozici je early access verze vývojářských nástrojů. Láká na Temporal Super Resolution

Zdroj: Epic Games
27. 5. 2021

Společnost Epic Games předvedla v akci nové demo technologie Unreal Engine 5 a vydala early access verzi samotného enginu. Začátkem příštího roku byl měla být k dispozici plná verze vývojářských nástrojů. Nebo v to alespoň Epic doufá. Už nyní ale mohou předběžnou verzi vývojáři stahovat a začít si s ní hrát.

I kdyby vás nezajímali technické detaily, mohlo by vás ale zaujmout zmíněné demo Valley of the Ancient. Echo, hrdinka první hratelné ukázky technologie (Lumen in the Land of Nanite) se tu postaví obrovi s laserem, kterého přemůže. I tato demoverze je autorům her k dispozici, mohou ji zkoumat, hrát si s ní a upravovat ji podle libosti. Podrobněji už technologii a její fungování představují samotní zástupci Epicu v novém videu.

Za pozornost stojí technologie Temporal Super Resolution, která zjednodušeně řečeno slibuje skoro 4K kvalitu za cenu 1080p.

Společnost láká na nové funkce a techniky, jako jsou Nanite a Lumen, a slibuje obrovský pokrok v grafice, která se ještě víc přiblíží kvalitě filmových triků a assetů. Taky má vzorový projekt přibližně 100 GB. Tedy jen samotné demo Valley of the Ancient. Nástroje pak dalších 100 GB. Nová generace enginu pro PC a novou generací konzolí má prostě svou cenu.

A když už je řeč o hardwaru, za pozornost stojí také technologie Temporal Super Resolution, která zjednodušeně řečeno slibuje skoro 4K kvalitu za cenu 1080p. Výsledkem bude prostě ostřejší obraz při nižších nárocích a díky tomu dosáhnete na stejném hardwaru na vyšší framerate. Takový upscaling by měl fungovat nejen na PC, ale i PS5 a Xboxu Series. Nová funkce nahradí dosavadní Temporal anti-aliasing.

Za zmínku také stojí, že jsme vůbec poprvé mohli sledovat Unreal Engine 5 na Xboxu Series X. Pokud chcete, můžete si nástroje sami stáhnout, stejně jako demo a vše vyzkoušet. Je dostupné na PC v launcheru Epic Games a budete na něj potřebovat grafickou kartu typu RTX 2080. Demo není k dispozici na konzolích, ale podle Epicu na nich bez problému funguje.

A vývojáři už si samozřejmě s novými nástroji také “hrají”. Pod povrch Unreal Enginu 5 se noří například brněný tým InGame Studios.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru