Podívejte se na kompletní mapu Cyberpunku 2077

Město je zachyceno na fotce bonusů ke hře. Je menší ale hustší nežli mapa Zaklínače 3

Zdroj: CD Projekt RED
5. 10. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Měsíc a dva týdny nás dělí od uvedení Cyberpunku 2077. Několikrát odkládaný titul vývojářů z CD Projektu RED dorazí 19. listopadu a díky řadě streamů, videí, rozhovorů a dojmů z preview už mohli fanoušci načerpat spoustu informací. Jednu z věcí, kterou ale vývojáři stále tají, je mapa Night City, kde se bude příběh odehrávat, a i když tu už bylo několik náznaků, nikdy jsme nemohl město vidět celé. Situace se ale před několika hodinami změnila díky úniku fotografií bonusů k fyzické kopii, kterou na Reddit sdílel uživatel s přezdívkou Siriondel. Jeho příspěvek byl z diskuze odstraněn, mapu spolu s několika pohlednicemi se už ale z internetu smazat nepodařilo. Sami se tak můžete podívat na rozmístění jednotlivých distriktů, včetně okolních oblastí Badlands, kam jsme se obrazem mohli podívat například při nedávné prezentaci nových gameplay záběrů.

Z centrálního ostrova je pak možné cestovat třemi směry, tedy na sever, východ a jih, do dalších oblastí jako Heywood, mnohokrát probíraná Pacifica nebo od města oddělený Westbrook.

Stejně jako v případě skutečných metropolí, jednotlivé části města na sebe přirozeně navazují a jsou spojeny menšími oblastmi, v nichž se budou podle předchozích informací přelévat nejrůznější styly a typy obyvatel. Dominantní je centrum města s finanční čtvrtí a širokými bulváry a vistami, kde má i kriminalita svůj styl. Z centrálního ostrova je pak možné cestovat třemi směry, tedy na sever, východ a jih, do dalších oblastí jako Heywood, mnohokrát probíraná Pacifica nebo od města oddělený Westbrook. Síť silnic a dálnic pak naznačuje, že na dopravu po městě bude zřejmě kladen ještě větší důraz, než se zprvu zdálo, byť nepochybujeme o možnosti rychlého cestování jen prostřednictvím loadingu. Současně pak pohled na celkovou mapu vyvolává nutkání srovnávat s jinými hrami, ať už napříkald s GTA nebo Zaklínačem 3.

Na to konto vývojáři už v minulosti vysvětlovali, že ačkoliv bude herní oblast menší nežli v jejich předchozím fantasy opusu, vše bude vyváženo hustotou objektů a dostupných míst, s nimiž se prý Zaklínač 3 nemůže rovnat. Postupně to zmínili quest designér Paweł Sasko, grafička Marthe Jonkers nebo producent Richard Borzymowski, kteří vedle hustoty zmiňovali také vertikalitu Night City, vlastní „světy“ v rámci velkých obytných budov, spoustu aktivit a detailního ztvárnění života všech obyvatel. Jde o prvky, které rozlehlá fantasy hra nemohla z logických důvodů simulovat podobným způsobem a nejbližší náznak přišel v případě Zaklínače 3 za branami Novigradu. Podle dostupných videí a vyřčených informací je ale pravděpodobné, že srovnání obě hry nesnesou a v Cyberpunku 2077 nás čeká úplně jiný zážitek.

Za zmínku rovněž stojí finální potvrzení, že je hra dokončena, jak oznámili vývojáři v průběhu pondělí na svém Twitteru. S tím současně přišlo potvrzení od českého překladatele Filipa Ženíška, že si u něj CD Projekt RED objednal překlad hry stejně jako v případě Zaklínače a nabídku pochopitelně přijal.

Zdroj: CD Projekt RED

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru