Cyberpunk 2077, CD Projekt, Podívejte se na kompletní mapu Cyberpunku 2077

Podívejte se na kompletní mapu Cyberpunku 2077

Město je zachyceno na fotce bonusů ke hře. Je menší ale hustší nežli mapa Zaklínače 3

Zdroj: CD Projekt RED
5. 10. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Měsíc a dva týdny nás dělí od uvedení Cyberpunku 2077. Několikrát odkládaný titul vývojářů z CD Projektu RED dorazí 19. listopadu a díky řadě streamů, videí, rozhovorů a dojmů z preview už mohli fanoušci načerpat spoustu informací. Jednu z věcí, kterou ale vývojáři stále tají, je mapa Night City, kde se bude příběh odehrávat, a i když tu už bylo několik náznaků, nikdy jsme nemohl město vidět celé. Situace se ale před několika hodinami změnila díky úniku fotografií bonusů k fyzické kopii, kterou na Reddit sdílel uživatel s přezdívkou Siriondel. Jeho příspěvek byl z diskuze odstraněn, mapu spolu s několika pohlednicemi se už ale z internetu smazat nepodařilo. Sami se tak můžete podívat na rozmístění jednotlivých distriktů, včetně okolních oblastí Badlands, kam jsme se obrazem mohli podívat například při nedávné prezentaci nových gameplay záběrů.

Z centrálního ostrova je pak možné cestovat třemi směry, tedy na sever, východ a jih, do dalších oblastí jako Heywood, mnohokrát probíraná Pacifica nebo od města oddělený Westbrook.

Stejně jako v případě skutečných metropolí, jednotlivé části města na sebe přirozeně navazují a jsou spojeny menšími oblastmi, v nichž se budou podle předchozích informací přelévat nejrůznější styly a typy obyvatel. Dominantní je centrum města s finanční čtvrtí a širokými bulváry a vistami, kde má i kriminalita svůj styl. Z centrálního ostrova je pak možné cestovat třemi směry, tedy na sever, východ a jih, do dalších oblastí jako Heywood, mnohokrát probíraná Pacifica nebo od města oddělený Westbrook. Síť silnic a dálnic pak naznačuje, že na dopravu po městě bude zřejmě kladen ještě větší důraz, než se zprvu zdálo, byť nepochybujeme o možnosti rychlého cestování jen prostřednictvím loadingu. Současně pak pohled na celkovou mapu vyvolává nutkání srovnávat s jinými hrami, ať už napříkald s GTA nebo Zaklínačem 3.

Na to konto vývojáři už v minulosti vysvětlovali, že ačkoliv bude herní oblast menší nežli v jejich předchozím fantasy opusu, vše bude vyváženo hustotou objektů a dostupných míst, s nimiž se prý Zaklínač 3 nemůže rovnat. Postupně to zmínili quest designér Paweł Sasko, grafička Marthe Jonkers nebo producent Richard Borzymowski, kteří vedle hustoty zmiňovali také vertikalitu Night City, vlastní „světy“ v rámci velkých obytných budov, spoustu aktivit a detailního ztvárnění života všech obyvatel. Jde o prvky, které rozlehlá fantasy hra nemohla z logických důvodů simulovat podobným způsobem a nejbližší náznak přišel v případě Zaklínače 3 za branami Novigradu. Podle dostupných videí a vyřčených informací je ale pravděpodobné, že srovnání obě hry nesnesou a v Cyberpunku 2077 nás čeká úplně jiný zážitek.

Za zmínku rovněž stojí finální potvrzení, že je hra dokončena, jak oznámili vývojáři v průběhu pondělí na svém Twitteru. S tím současně přišlo potvrzení od českého překladatele Filipa Ženíška, že si u něj CD Projekt RED objednal překlad hry stejně jako v případě Zaklínače a nabídku pochopitelně přijal.

Zdroj: CD Projekt RED

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Další články
Nahoru