Batman (Damian Wayne), Warner Bros. Interactive Entertainment, Podívejte se na Batmana ze zrušeného pokračování Arkhamu

Obrázky Batmana ze zrušeného pokračování Arkhamu

Na titulu pracovalo studio WB Games Montréal a hlavním hrdinou měl být Damian Wayne

Zdroj: Goran Bukvic
9. 11. 2021

O různých nerealizovaných verzích pokračování arkhamské série jsme na Vortexu psali opakovaně. Už dříve jsme se dočkali z neoficiálních zdrojů několika obrázků, které měly z těchto projektů pocházet. Nyní se na internetu objevily další údajné koncepty zrušeného Batmana, které na svůj profil na ArtStation nahrál výtvarník Goran Bukvic. Píše ale jen velmi stručně, že je vytvořil pro nejmenovanou zrušenou hru.

Goran Bukvic přitom v letech 2015 a 2016 skutečně pracoval ve studiu WB Games Montréal, které vytvořilo Batman: Arkham Origins a mělo pracovat na dalším dílu. Nakonec ale po několika kotrmelcích dostal zelenou až titul Gotham Knights. Coby concept artist Bukvic podle profilu na síti LinkedIn dělal na designu postav pro neoznámenou AAA hru, píše ve svém CV.

Na čerstvých obrázcích je vyobrazen Batman, respektive jeho syn. Vidíme totiž stárnoucího prošedivělého vousatého Bruce i syna Damiana. Projekt označovaný jako Sabbath se už v minulosti několika uniklými artworky i neoficiálními detaily prezentoval, ale dosud jsme neměli možnost spatřit samotného netopýřího muže, jen nějaké padouchy a náznaky samotného světa.

Za pozornost stojí i starší obrázky. Mluvilo se o tom, že bychom se pohybovali zchátralým Gothamem, potkali proslulé záporáky, jako jsou Two Face, Penguin nebo Black Mask, ale v ženské verzi. Kromě Bruce by se vrátil na scénu i jeho někdejší parťák Dick Grayson. A hra mohla využívat patentovaný systém Nemesis ze hry Middle-earth: Shadow of Mordor od studia Monolith Productions, které rovněž patří společnosti Warner Bros. Nemělo jít navíc o jediný zrušený projekt od WB Games Montréal. Ještě před Batmanem se prý pokoušeli vývojáři dát dohromady vlastní verzi Suicide Squad, než tento úkol připadl britským Rocksteady. Více podrobností o těchto nerealizovaných hrách a jejich peripetiích najdete v našich starších článcích, které předcházely odhalení Gotham Knights.

Na Arkham Knighta z roku 2015 tak nakonec příběhově naváže hra Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady a nikoli Gotham Knights, přestože by k tomu samotná metropole mohla svádět. A možná se přeci jen ještě dozvíme, co bylo s Batmanem dál.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru