Resident Evil Village, Capcom, Podívejte se na 5 minut soubojů v Resident Evil Village

Podívejte se na 5 minut soubojů v Resident Evil Village

IGN mohli odprezentovat verzi pro PS4 Pro. Střelba ve sklepeních i Lady Dimitrescu běží ve 4K

Zdroj: Capcom
4. 4. 2021
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Pouhý měsíc nás dělí od vydání Resident Evil Village – očekávaného pokračování slavné série, které na to chce jít po vzoru sedmého dílu tak trochu jinak. Jak už jsme vás informovali v pestré plejádě článků, čeká nás mrazivý výlet kamsi do Evropy, opět s first person kamerou a za přítomnosti roztodivných nepřátel, mezi které ani zdaleka nespadají pouze zombie. Village jsme si mohli velmi krátce vyzkoušet v technickém demu, nedávno jsme se dozvěděli, že před vydáním dorazí ještě výživnější ukázka a v tuto chvíli se na ní očividně můžeme začít chystat. Redaktoři IGN totiž dostali od Capcomu svolení zveřejnit pět minut záběrů z hraní verze pro PlayStation 4 Pro – jednak aby se fanoušci mohli podívat na dosud neviděné části hry a jednak aby se mohli uklidnit, protože i na půl generace staré konzoli by neměl být problém dosáhnout na rozlišení 4K a (nebo?) 60 fps.

Nové gameplay záběry začínají ve hradě nechvalně proslulé upírky Lady Dimitrescu. Hlavní hrdina Ethan Winters ji zahlédne v momentě, kdy nenápadně vstupuje do jedné z hlavních síní, nad čímž – pravda – zůstává trochu rozum stát, ale podobných blízkých setkání nabídla série už mnoho. Vzhledem k tomu, že IGN, ani Capcom nechtějí prozrazovat příliš, nedozvíme se, jak se Ethanovi podařilo otevřít zasunovací dveře do sklepení, samotný pohyb po něm ale umí navodit pořádně stísněnou a nepříjemnou atmosféru. Aniž byste museli být zkušení someliéři, dojde vám, že rudá kapalina, která sklepní prostory zaplavila, není víno ze sudů povalujících se kolem, neodvažujeme se ale pro jistotu ani předvídat, čí krev to vlastně je. Na každý pád se z ní rodí monstra v kápi (nebo jde stále o jednu a tutéž zrůdu?), proti které Ethan neváhá využít svůj palebný arzenál.

Kromě bojů můžete v ukázce sledovat pochopitelně i sbírání předmětů, jako jsou již zmiňované náboje nebo křišťálová lebka.

Jak už zaznělo dříve, Village bude akčnějším dílem, ve kterém by o náboje nemusela být taková nouze jako v dílech předchozích, což podtrhuje hned několik zásobníků do pistole a vcelku vybavená brokovnice. Po úspěšném zásahu nepřítele (ať už zemře, nebo zkrátka zmizí v krvi), dostane hráč také obnos herní měny – Lei – kterou bude možné později směnit u obchodníka za další vybavení a výstroj. Proces kupování nových věcí sice ve videu od IGN zachycen není, obchodník už ale byl vývojáři potvrzen a má být údajně velmi důležitou součástí celé hry a zážitku. Kromě bojů můžete v ukázce sledovat pochopitelně i sbírání předmětů, jako jsou již zmiňované náboje nebo křišťálová lebka a hra logicky vybízí k tomu, abyste nezapomínali na vyrábění vlastních předmětů v inventáři.

Závěr ukázky pak patří rychlé cestě ze sklepení na jeden z mnoha balkónu hradu, odkud hráč v kůži Ethana Winterse sleduje již známý telefonát Lady Dimitrescu s matkou Mirandou. Obsah hovoru je jasný – Ethan se dostal do sídla vysoké upírky, která se jej ne a ne zbavit, což může potenciálně ohrozit chystaný „ceremoniál“. Zároveň stále netušíme, kdo je ona Miranda, pevně ale věříme, že jde o přinejmenším stejně vysokou divu, jakou je internetem milovaná Dimitrescu. Zajímavostí nicméně je tlačítko pro přeskočení cutscény, které ale současně funguje k aktivaci fotomódu. I to je novinka, o které vývojáři – pokud je nám známo – dosud nemluvili a jsme si stoprocentně jistí, že podobných překvapení chystají víc.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru