Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Podívejte se na 25 minut z nové akce Aliens: Fireteam

Podívejte se na 25 minut z nové akce Aliens: Fireteam

Autoři se nebrání srovnání s Left 4 Dead. Na vyšší obtížnost vás bude masakrovat kyselina

Zdroj: Cold Iron Studios
5. 3. 2021
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Dalších podrobností o nové kooperativní akci Aliens: Fireteam jsme se dočkali ještě dřív, než jsme doufali. Magazín IGN zveřejnil 25 minut přímo ze hry, díky nimž si můžeme udělat mnohem lepší představu, jak se bude titul hrát. Autora IGN ve hře doplnili dva vedoucí vývojáři z týmu Cold Iron Studios a vypravili se na orbitální rafinerii, kam je zavedlo nouzové volání. Akci si přitom užijete z pohledu všech tří účastníků.

Tým se vždy skládá ze tří postav, přičemž živé hráče mohou nahradit i botové. Autoři připouští, že se novinka v mnohém podobá Left 4 Dead, ale v mnoha jiných oblastech je podle nich jiná. Přímo v akci pak demonstrují, jak se liší jednotlivé třídy postav. Vývojáři chtějí, aby každý hrál svou roli a tu vždy podporují mimo jiné dvě unikátní schopnosti pro každou třídu.

Na vyšší obtížnost má podle autorů představovat mnohem větší problém kyselina stříkající z vetřelců a zapnout si můžete rovněž friendly fire, což bude asi v některých větších přestřelkách pořádný masakr.

Řeč je ve videu samozřejmě i o tom, jak tým usiloval o to, aby jejich titul vypadal a zněl, jak fanoušci Vetřelců očekávají. Přesto, jak už bylo řečeno dřív, nebáli se třeba rozšířit repertoár xenomorfů, na které ve hře narazíme. Znovu také padlo, že každý budou mít jinou umělou inteligenci, jinak se chovat i bojovat.

Na vyšší obtížnost má podle autorů představovat mnohem větší problém kyselina stříkající z vetřelců a zapnout si můžete rovněž friendly fire, což bude asi v některých větších přestřelkách pořádný masakr. V každé kampani také navštívíme jiná prostředí i místa a zjevně nás nečekají jen vesmírné lodě a stanice, i když podrobnosti zatím vývojáři tají.

Celá mise v rámci ukázky končí pochopitelně velkou akcí, kdy hráči musí tři minuty odolávat přívalům vetřelců, kteří se na ně hrnou ze všech stran a nechybí samozřejmě ani jeden z větších xenomorfů nazvaný válečník. Na konci stačí vběhnout do výtahu a mise je dokončena.

Prezentována byla alfaverze, takže pokud jde o nějaké chyby a nedostatky technického rázu, měli bychom být tolerantní. Nemůžu říct, že bych si při sledování videa s prezentujícími rád nevyměnil místo a hru nezkusil. Nicméně na druhé straně, když nepočítám atraktivitu samotného tématu, neviděli jsme v během těch 25 minut nic zase tak mimořádného. O to zvědavější jsem na další ukázky. Autoři určitě nechtěli vyložit teď na stůl všechny karty.

Více podrobností o samotné hře najdete v našem velkém preview, které jsme vydali tento týden.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru