Dragon Age: The Veilguard (Dreadwolf), Electronic Arts, Podívejte se na 20 minut z Dragon Age: The Veilguard

Podívejte se na 20 minut z Dragon Age: The Veilguard

Vývojáři z BioWare představili, co nás v závěru roku čeká. Solas musí být dopaden

Zdroj: Electronic Arts
11. 6. 2024

Ačkoliv přenosy velkých prezentací máme za sebou, vývojáři z BioWare přichystali na úterní podvečer představení Dragon Age: The Veilguard. Trailer i několik záběrů přímo ze hry jsme už mohli vidět během uplynulých dní, dnes se však pozornost upřela na delší úseky hraní a odhalení dalších důležitých zpráv, které týkají příběhu, postav, ale třeba i možnosti navázat tam, kde jste skončili s předchozím dílem Inquisition.

Pokud se obáváte spoilerů, máme pro vás uklidnění ze strany vývojářů. Hned na začátku 20minutového videa se objevuje upozornění, že záběry pochází ze začátku hry a video navíc bylo upraveno tak, aby neobsahovalo žádné podstatné informace o příběhu, aby váš budoucí zážitek nebyl ovlivněn. I my budeme vycházet víceméně jen z těchto informací, takže nemusíte mít obavy, že byste si vyzradili něco důležitého. Samozřejmě ale musíte vzít v potaz, že se bavíme o čtvrtém dílu rozběhnuté série a je přirozené, že pokud jste nehráli předchozí díly, některé dnešní informace vám jako spoiler přijít mohou.

Začít můžeme informací o hlavním hrdinovi či hrdince. Bude sdílet stejné jméno – Rook – a může jít o člověka, elfa, trpaslíka nebo qunari. Hráč bude mít při vytváření postavy na výběr z šesti frakcí, z nichž už trojici známe – Grey Wardnes, Antivan Crows a Shadow Dragons. V předchozím traileru jsme se také dozvěděli víc o sedmičce společníků, z nichž budeme moci sestavit partu, k nim se ale na tomto místě vracet nebudeme. Jak už bylo uvedeno výše, nejdůležitějším úkolem nové prezentace bylo představit začátek hry, a to se, nutno uznat, podařilo na výbornou.

Zastavíme-li se u příběhu, už zaznělo, že hlavním záporákem bude Solas, který chce zničit bariéru mezi světem Thedas a dimenzí démonů, aby své rase opět přihrál trochu té slávy, ale hlavně i ztracenou nesmrtelnost. Rituál, kterým chce strhnout Závoj, se však Solasovi vymkne z rukou a vypustí tím dva ze svých nejobávanějších protivníků. Právě ty pak bude muset naše Závojová garda – Veilguard – vystopovat a zneškodnit, před tím, než se budeme muset zřejmě vypořádat se Solasem. Jak asi chápete, ukázka je plná soubojů, v rámci kterých využívají vývojáři z BioWare stále tu stejnou formuli. Ačkoliv se můžete pohybovat po bojišti v reálném čase, je v podstatě nutností souboje pozastavovat, vybírat ty správné skilly i cíle vašich útoků a jednoduše zahrnout taktickou pauzu jako nedílnou součást zážitku.

Po výtvarné stránce můžeme s ohledem na předchozí díly Veilguardu jen stěží něco vytýkat, po té technické ale začínám mít mírné obavy, že vývojáři tahají za kratší konec. Modely sklouzávají spíše ke komiksovému ztvárnění, obličeje postrádají detaily a animace nejsou zrovna oku lahodící. Ale zůstaňme v klidu, hra má vyjít až na podzim a do té doby ještě lze leccos vylepšit. A ještě perlička na závěr, pokud vás náhodou zajímá, jak si Veilguard poradí s událostmi z Inquisition tak, jak jste je odehráli právě vy, během vytváření postavy bude možné důležité volby znovu naklikat tak, jak proběhly ve vaší hře.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru