The Elder Scrolls V: Skyrim, Bethesda Softworks, Podívejte se, jak vypadá Praha ve Skyrimu

Podívejte se, jak vypadá Praha ve Skyrimu

Mod pro The Elder Scrolls V chce vytvořit remake Vampire: The Masquerade – Redemption

Zdroj: Galejro
11. 10. 2022
Název: The Elder Scrolls V: Skyrim Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 11. 11. 2011

Vampire: The Masquerade – Redemption z roku 2000 od studia Nihilistic Software nás vzal mimo jiné do Prahy 12. století. Česká metropole ve hře figuruje vedle historické Vídně a moderního Londýna a New Yorku. A znovu bychom se sem měli vypravit díky modifikaci Vampire: The Masquerade: Redemption Reawakened, na které pracuje nadšenec s přezdívkou Galejro a jeho šikovní kolegové.

Na modu Galejro dělá už víc než rok a není samozřejmě na tento náročný úkol sám. I když projekt autorů původní Skyrim nezapře, pracují na novém prostředí a snaží se vystihnout i estetiku původní hry. Samozřejmostí jsou pak přepracované skilly. Do svého výtvoru chtějí vývojáři promítnout i drobné změny a rozšíření příběhu, která pomohou hru s odlišnými mechanismy propojit s původním titulem.

Je přitom zajímavé, že Vampire: The Masquerade – Redemption vznikal dosud bez většího zájmu médií, ačkoli jde o nepochybně slibný a ambiciózní počin. Podívat se můžete na aktuální deníček, ale za pozornost stojí i další videa na kanálu hlavního autora.

Ten nejdůležitější důvod, proč vám ale novinku chci ukázat, jsou aktuální domácí kulisy. Jak už bylo řečeno, originál nás kromě jiného zavedl do Prahy 12. století, což bylo pro nás samozřejmě velké lákadlo už před lety. A to i přes některé prohřešky. V příběhu z roku 1141 figuruje například Juditin most, který se stavěl až v letech 1158 až 1172. Staroměstský orloj byste v této době také hledali marně. Jenže z našeho pohledu je super, že právě takové dominanty se i přes nepřesnosti do hry dostaly, protože se samozřejmě objevují i v aktuální modifikaci.

Kromě videa můžete upřít svou pozornost ke screenshotům. A na nich se nachází celá řada našich reálií. Galejro ukázal český les, Zlatou uličku a další části Prahy včetně Staroměstského orloje. Kromě obrázků a aktuálního vývojářského deníčku se můžete podívat rovněž na dubnové video přímo ze hry, které se kromě Londýna v druhé polovině zaměřuje právě na Čechy.

Moddeři už mají podle svých slov hotové Staré město, Juditin most, Zlatou uličku, české lesy a další části z moderní doby. Autoři dokonce slibují, že budou mít nějaké české dabéry, kteří autenticky oživí postavy v Praze.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru