Alfred Hitchcock – Vertigo, Microids, Podívejte se, jak vypadá hra Vertigo podle Hitchcocka

Podívejte se, jak vypadá hra Vertigo podle Hitchcocka

Volnou adaptaci klasického thrilleru od autorů Runaway inspirovalo také Psycho

Zdroj: Microids
24. 8. 2021
Název: Alfred Hitchcock – Vertigo Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2021

Letos v červnu byla při příležitosti E3 konečně blíže představena hra Alfred Hitchcock – Vertigo inspirovaná stejnojmenným filmem mistra napětí z roku 1958. Pracují na ní vývojáři ze španělského týmu Pendulo Studios (série Runaway, Yesterday, Blacksad: Under the Skin). V té době jsme ale měli k dispozici jen několik málo screenshotů, stylizovaný trailer a pár rozpohybovaných záběrů ze hry, které se mihly ve vývojářském deníčku. Teď se autoři konečně pochlubili gameplay trailerem, který lépe předvádí, jak bude hra vypadat přímo v akci.

Příběhová upoutávka připomíná, že hra není adaptací původního filmu, ale spíš se jím volně inspiruje a je také zasazená do moderního světa. Hlavním hrdinou je spisovatel Ed Miller, který zdánlivě bez újmy přežije děsivou automobilovou nehodu, ale v jejím důsledku začne trpět intenzivními závratěmi. Navíc je přesvědčený, že při nehodě ztratil manželku a dceru, čemuž ovšem nic nenasvědčuje. V autě s ním totiž nikdo necestoval.

Film Alfreda Hitchcocka byl pro autory samozřejmě hlavním zdrojem inspirace, ať už jde o příběh a témata, ale neinspirovalo je jen Vertigo, ale také filmy jako Psycho, Rebecca nebo Rozdvojená duše.

Autoři slibují napínavý příběh o posedlosti, paměti, manipulaci a šílenství. Imitují přitom podle svých slov vypravěčské a obrazové techniky Alfreda Hitchcocka. Příběh si užijeme z perspektivy hned tří postav, z nichž každá odvypráví jinou část zápletky ze svého pohledu. A budeme zkoumat několik časových rámců, abychom informace ověřili.

Jak už jsme psali dříve, narrative designer Josué Monchan z Pendulo Studios prohlásil, že film Alfreda Hitchcocka byl pro autory samozřejmě hlavním zdrojem inspirace, ať už jde o příběh a témata, ale neinspirovalo je jen Vertigo, ale také filmy jako Psycho, Rebecca nebo Rozdvojená duše. To se odrazí na některých postavách. Máme se připravit na znepokojivé vyšetřování ve vlastní mysli. A pravda může být někdy horší než šílenství, varují vývojáři.

Pendulo Studios se nás ptají, zda můžeme věřit vlastní mysli. Lákají na nový druh psychologického thrilleru. Monchan říká, že půjde o zmatení mezi představivostí, sny, pamětí a realitou. Stejně jako Hitchcock se chtějí soustředit na psychologickou stránku akce a temné zobrazení reality. Autoři studovali i způsob, jakým režisér používal kameru, detaily i přibližování. “Ve filmu ví vždycky divák víc než hlavní postava. Museli jsme to transformovat do hry a nechat hráče vědět víc než postava, kterou ovládá,” dodává Monchan.

Vertigo míří na PC, Mac, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Na PC a Macu vyjde ještě letos 16. prosince, na konzolích pak příští rok. Kdo sáhne po digital deluxe edici, může se těšit na artbook, soundtrack, avatary, wallpapery a obrazové filtry do hry.

Alfred Hitchcock – Vertigo, Microids, Podívejte se, jak vypadá hra Vertigo podle Hitchcocka

Kdo na tom pracuje

Hru vydává francouzská společnost Microids, která se specializuje na adventury. O Vertigu autoři poprvé mluvili v březnu 2018. Microids tehdy získali práva na tuto značku. Španělský tým Pendulo Studios byl založen v roce 1993, také se specializuje na adventury a proslavil se hrou Runaway: A Road Adventure z roku 2001. Naposledy v roce 2019 autoři uvedli na trh adventuru Blacksad: Under the Skin podle stejnojmenného komiksu, ale z recenzí si odnášela nakonec přes velké ambice jen lehce nadprůměrné známky. Vertigo je film z roku 1958. Získal několik ocenění.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru