Podívejte se, jak bude vypadat rozhraní Steam Decku

Podívejte se, jak bude vypadat rozhraní Steam Decku

Internetem se toulá operační systém SteamOS 3. Lidé ho instalují na jiná podobná kapesní PC

Zdroj: Valve
20. 9. 2021

Na internet unikl SteamOS 3, což je operační systém od Valve na bázi Linuxu. Bude pohánět chystané cestovní PC Steam Deck, ale jeho rozhraní by vás mohlo zajímat i v případě, že jste si zvykli na Steamu na “televizní” režim Big Picture. Tohle UI ho totiž v budoucnu nahradí. Obrázky z nového systému poslal do světa autor SteamDB Pavel Djundik.

Rozhraní samozřejmě vychází ze stávající podoby Steamu, ale mělo by být čitelné a přehledné i na malém displeji handheld PC. Půjde ale samozřejmě nainstalovat také na jiné podobné stroje, nejen Steam Deck, takže užitek z něj mohou mít rovněž další uživatelé. Namátkou ti, kteří sáhnou po GPD Win 3 či Aya Neo. Samotný Djundik pořídil obrázky na Windows, ne přímo na Steam Decku. Podoba rozhraní samozřejmě není definitivní a třeba samotný obchod zatím celkem pochopitelně nefunguje.

Steam Deck se prvním šťastlivcům, kteří si jej včas objednali, dostane do rukou už v prosinci. Kdy ho rozhraní nahradí režim Big Picture v normálním Steamu, není jasné. S jistotou se ale tak stane, potvrdili už dříve Valve.

Ještě dřív než zákazníci si ale pochopitelně novinky musí osahat vývojáři her. Dev kity už podle Valve putují k některým autorům, tak aby je mohli na novém hardwaru otestovat. Tyto kousky mají být identické co do výkonu jako ty pro běžné hráče. Valve pomohou vývojářům přizpůsobit jejich tituly pro Steam Deck a současně chtějí získat zpětnou vazbu, kterou by ještě mohli zohlednit, než dojde na oficiální vydání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru