Minecraft, Mojang, Podívejte se do Gigerova světa v kulisách Minecraftu

Podívejte se do Gigerova světa v kulisách Minecraftu

V populární hře od Mojangu vznikl úchvatný digitální památník věnovaný otci Vetřelce

Zdroj: Everbloom Studios
15. 5. 2020
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Minecraft nám už během uplynulého dekády přinesl nejrůznější obdivuhodné kreace. Od těch, které nás ohromily svou kreativitou, přes ty vizuálně úchvatné, až po díla, která nás šokovala svým rozsahem. Nedávno jsme z této kategorie psali o iniciativě, jejímž cílem je přetvořit do digitálního světa Minecraftu celou zeměkouli. O Minecraft se ostatně čím dál častěji zajímají skuteční architekti i výtvarníci. Projekt, na který vás chceme upozornit tentokrát, má blíž právě k umění. Jedná se o poctu, která má v kulisách Minecraftu připomenout dílo slavného švýcarského malíře a sochaře H. R. Giger, který je mimo jiné otcem obávaného Vetřelce.

Na projektu mě nadchlo, jak šikovně využívá technologii Minecraftu k tomu, aby vytvořili jeho autoři něco, co stojí v naprostém protikladu k tomu, co si pod hrou od Mojangu představujeme.

Skupina Everbloom Studios vytvořila úchvatný biomechanický svět, v němž najdeme odkazy nejen na Vetřelce, ale také Promethea a další Gigerovy kreace. Autoři se inspirovali jeho děsivou a bizarní tvorbou a vysekli mu poklonu, která je jim vlastní, tedy v podobě Minecraftu. Jejich výtvor si přitom můžete sami stáhnout a obdivovat přímo ve hře.

Gigerův monument v Minecraftu vznikl už před několika lety a autoři na něm podle svých slov pracovali několik měsíců, aby uctili památku svého oblíbeného umělce. Sebekriticky musím uznat, že jsem se o něm dozvěděl až nyní díky tipu magazínu PC Gamer. I tak si však zasluhuje pozornost a věřím, že vás zaujme. Na projektu mě nadchlo, jak šikovně využívá technologii Minecraftu k tomu, aby vytvořili jeho autoři něco, co stojí v naprostém protikladu k tomu, co si pod hrou od Mojangu představujeme. Namísto veselého a barevného světa nás tvůrci zavedou do temného a studeného “vesmíru”, který definoval Gigerův biomechanický surrealismus.

Nejde přitom zdaleka o jediné podobné dílo z produkce Everbloom. Kromě něj vytvořili řadu dalších pozoruhodných světů, staveb a kreací, které můžete obdivovat na jejich webu. Tým vznikl už v roce 2014 a tvoří jej profesionálové, kteří využívají Minecraft jako nástroj k zábavě i vzdělání.

Minecraft, Mojang, Podívejte se do Gigerova světa v kulisách Minecraftu

H. R. Giger a hry

Gigerův styl ovlivnil bezpočet dalších autorů. Nejen malíře a sochaře, ale i autory komiksů, filmaře nebo vývojáře. Ti všichni si oblíbili jeho temný a studený svět plný bizarních výjevů, které mísí sex, smrt i ocel. Na mnoha projektech se podílel osobně, mnohem víc se jich pak Gigerem “jen” inspiruje. Adventura Dark Seed a její pokračování od studia Cyberdreams přímo vychází z Gigerova díla. Další tituly pak ovlivnil nepřímo a nejde jen o Vetřelce, ale i hry jako R-Type. Giger inspiroval také polské erotické horory Lust for Darknes a Lust from Beyond. Minulý týden se nám pak znovu připomněl připravovaný horor Scorn od studia Ebb Software.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru