Street Fighter 6, Capcom, Pochází logo Street Fighteru 6 z databáze Adobe?

Pochází logo Street Fighteru 6 z databáze Adobe?

Nový symbol nápadně připomíná obrázek za 80 dolarů. Fanouškům chybí spojení s tradicí

Zdroj: koláž/Kotaku
22. 2. 2022
Název: Street Fighter 6 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2023

Na logo nově oznámené bojovky Street Fighter 6 se snesla nějaká kritika už bezprostředně po jeho představení. Za to, že je příliš vzdálené tradici nebo příliš generické. Později se ale ke subjektivně zabarvené kritice přidalo dokonce obvinění, že logo ve skutečnosti pochází z databáze obrázků a je jen mírně upravenou variací na clipart za 80 dolarů. Na podobnost upozornil Aurich Lawson z magazínu Ars Technica. Nicméně s ohledem na to, jak je logo jednoduché, by zřejmě nikoho nepřekvapilo, ani kdyby šlo jen o dílo náhody.

Obrázek, který měl být předobrazem loga, Lawson vypátral v databázi Adobe Stock a liší se skutečně jen v detailech. Rámeček má jinou tloušťku, font místy jiné proporce a logo Street Fighteru pochopitelně obsahuje také nepostradatelnou číslovku 6. To je ale přirozeně něco, co lze snadno upravit a asi by nikoho nepřekvapilo, kdyby se originálem někdo minimálně inspiroval.

Zdroj: Kotaku

Zajímavé přitom je, jak moc se v – jedinečné, nebo ne – nové logo Street Fighteru 6 vzdaluje tradici a obvyklému logotypu značky. Na první pohled opravdu neevokuje slavnou bojovku od Capcomu.

Zdroj: ugbumsjaanu

I s takovým problémem si ale fanoušci dokáží „poradit“. Třeba tak, že změní barevnost nového loga, aby alespoň červenožlutá kombinace evokovala estetiku Street Fighteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru