Po živoucích lodí zavítají do No Man’s Sky mechové

Obří kráčející stroje prozradil uniklý trailer. Nechybí pečlivá animace ani detailní kokpit

Zdroj: Hello Games
7. 4. 2020
Název hry: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 8. 2016 Platformy: , , Žánr: ,

I když vývojáři z Hello Games po vydání masivního rozšíření Beyond pro No Man’s Sky naznačili, že se pozvolna přesouvají k novému projektu, přesto nás před necelými dvěma měsíci překvapili dalším přídavkem v podobě živoucích a vnímajících lodí. Nečekaný update opět rozšířil možnosti hry, do které v průběhu uplynulých měsíců přibyl také skutečný multiplayer nebo VR režim, a podle aktuálních náznaků nehodlají s prohlubováním celkového zážitku končit. Důkazy předkládá dánský obchod JoyBuggy, který nedopatřením zveřejnil na svém youtubovém kanále trailer z chystaného rozšíření EXO, přinášející do hry obří kráčející mechy.

Pochyby nad věrohodnostní traileru zřejmě nejsou na místě – video velmi detailně zachycuje svět No Man’s Sky, jednotlivé mechy, včetně jejich pečlivé animace a také další detaily jako jsou kokpit či palubní zbraně. Video podle závěrečné obrazovky pochází z verze pro Xbox One, ale dá se s jistotou očekávat, že chystaný update bude dostupný i na PS4 a PC. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že na oficiální představení ještě nedošlo a video bylo záhy z původního kanálu smazáno, budeme si muset na finální potvrzení a také termín uvedení počkat.

K dispozici bude vedle exteriérové kamery také pohled z kokpitu, který nápadně připomíná známé mecha-akce typu Mechwarrior nebo Titanfall.

Pokud bychom se však měli vrátit k popisovanému traileru, je nutné před vývojáři smeknout, s jakou samozřejmostí mechové do sci-fi světa hry zapadají. Estetika jejich zpracování přitom nepůsobí jakkoliv nedůstojně a v porovnání s modelem člověka jde o velmi impozantní stroje. Ve hře navíc bude zastoupeno více druhů a je pravděpodobné, že mechy bude možné využít i v multiplayeru. Jak už bylo uvedeno výše, k dispozici bude vedle exteriérové kamery také pohled z kokpitu, který nápadně připomíná známé mecha-akce typu Mechwarrior nebo Titanfall. Po vzoru těchto her by pak měli mít mechové v No Man’s Sky možnost využít jetpack a chybět nebude ani paprsek pro těžbu zdrojů, nutných pro přežití ve vesmíru i na jednotlivých planetách.

Jediné, co v tuto chvíli neznáme, je důvod či nějaké hlubší opodstatnění, proč se ve světě NMS objeví zrovna mechové. Jde jen o čisté rozšíření možností, nebo snad vývojáři vybudovali kolem obřích strojů nějaký hlubší lore? To všechno pravděpodobně zodpoví v oficiálním prohlášení, které na sebe podle nás nenechá dlouho čekat. Už teď je ale nad slunce jasné, že vývojáři nakonec dokázali předčít všechny své původní sliby a vykoupení hry je po úvodních nezdarech mnohonásobně splaceno.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru