Po měsíci neaktivity se vrací program PlayStation Stars

Po měsíci neaktivity se vrací program PlayStation Stars

Sony nevysvětlila, co za výpadkem stálo. Služba se v jednotlivých zemích spouští postupně

Zdroj: Sony
3. 7. 2024

Před necelými dvěma lety představila společnost Sony svůj věrnostní program PlayStation Stars, v rámci kterého mohou hráči získávat sběratelské digitální předměty a další odměny. Vše fungovalo od konce roku 2022 do začátku letošního června bez větších problémů, před měsícem ale přišel výpadek a trvalo necelé čtyři týdny, než Sony uvedla vše do pořádku. K výpadku se přitom vyjádřila jen na začátku a dosud nepřišla s vysvětlením, co se vlastně stalo.

Jak připomíná magazín VGC, Sony v červnu pouze uvedla, že aktivně pracuje na odstranění problému, který způsobil výpadek služby, ale dění blíže nekomentovala. Ačkoliv se hráči ptali na sociálních sítích a dotazy jsme zaznamenali i od některých z našich čtenářů, dalším posunem bylo až včerejší krátké prohlášení, že služba začne být opět postupně dostupná v jednotlivých regionech. Sony rovněž poděkovala hráčům za trpělivost a vyjádřila svou radost nad tím, že se lidé budou moci k programu znovu připojit.

Jako první se přihlásili hráči z Asie, konkrétně z Hongkongu nebo Thajska, kteří na Redditu potvrdili, že už opět mohou sbírat odměny. Je nicméně trochu zvláštní, že bez ohledu na nepříliš zdařilou komunikaci Sony se hráči cítí být poškozeni a minimálně na zmíněném Redditu žádají za měsíční odstávku kompenzaci v podobě připsání bodů nebo alespoň automatického dokončení rozběhnutých výzev, k jejichž splnění se již nemohli dostat. Ať už to ale dopadne jakkoliv, pochopitelně zbývá připojit ke zmíněným asijským zemím také další a program skutečně rozběhnout, snad to už ale nebude trvat příliš dlouho.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru