Halo Infinite, Microsoft Studios, Po internetu kolují detaily o kampani Halo Infinite

Po internetu kolují detaily o kampani Halo Infinite

Data byla obsažena v technické betaverzi. Ředitel vývoje varuje, aby hráči nepřišli o zážitek

Zdroj: Microsoft
1. 8. 2021
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Minulý pátek odstartovala technická betaverze Halo Infinite, do které byli zváni vybraní účastnicí preview programu. Zážitky z hraní a první hodnocení testovaných prvků nicméně přebil únik informací o kampani, které datamineři objevili v souborech a složkách betaverze. Vina jde samozřejmě přímo za vývojáři ze studia 343 Industries, potažmo Microsoftem, faktem ovšem zůstává, že ať už stál za pochybením kdokoliv, reálně hrozí, že spoustu hráčů může přijít o zážitek z vlastního hraní příběhové části nového Halo. Soubor, který má obsahovat přes 800 řádků informací o jednotlivých misích a hlavních bodech příběhu, včetně zvratů, které máme na příběhových hrách tak rádi.

O úniku zodpovědně informují zahraniční magazíny, s menší dávkou empatie pak o něm mluví sami hráči na sociálních sítích a fórech, i když některé diskuze na Redditu proti leakům tvrdě vystupují. Data shrnutá do jednoho textového dokumentu nicméně hruči komentují i u nesouvisejících příspěvků a na prozrazení děje můžete narazit v podstatě kdekoliv. Ostatně, sám jsem zcela nečekaně na příběhový zvrat narazil při procházení Twitteru a situace v mnohém připomíná obdobné incidenty z minulosti, ať už se týkaly například The Last of Us Part II nebo seriálu Hra o trůny při prozrazování děje a dílčích zápletek. Jak upozorňuje například The Verge, například na Twitteru je možnost ztlumit některá klíčová slova, univerzální ale tenhle postup bohužel není.

Že nejde jenom o malý nevýznamný incident potvrzuje i vyjádření creative directora Josepha Statena, který o úniku mluvil právě na sociálních sítích. „Ahoj lidi, rychlý update: Nechtěně jsme zahrnuli malou část souborů z kampaně Halo Infinite do technického preview. Bohužel, tyhle soubory obsahují spoilery,“ shrnul situaci Staten. Nad únikem vyjádřil lítost zejména kvůli týmu vývojářů, který usilovně pracuje nejen na hře samotné, ale také na jejím zlepšení po nezdařilé ukázce z loňského roku a přesně tyto okamžiky mohou srážet celkovou morálku. „Mějte oči na stopkách a nešiřte, prosím, spoilery, pokud na ně narazíte,“ žádá Staten v závěru.

Fanoušci v komentářích na Twitteru vyjadřují podporu lidem ze 343, nechybí jim smysl pro humor, takže kolem sebe metají falešnými zvraty a zároveň spekulují, jestli tohle všechno není jen zastírací manévr. Bylo by vcelku legrační dozvědět se na konci roku, že ona část dat o příběhu byla vypuštěna vývojáři záměrně a příběhu ve skutečnosti neodpovídají. O kampani jsme se toho totiž zatím nedozvěděli mnoho a vývojáři nepřinesli ani žádné větší náznaky v dostupných trailerech, z mnou proběhnutých detailů ale musím uznat, že by vývojáři museli vymyslet dva opravdu zajímavé náměty…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru