Worms Rumble, Team17, Po čtyřech letech se vrací legendární Worms

Po čtyřech letech se vrací legendární Worms

Vývojáři nečekaně oznámili další díl. Chystají velké změny, dočkáme se znovu 3D zpracování?

9. 3. 2020
Název: Worms Rumble Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Datum vydání: 1. 12. 2020

Ačkoliv netuším, jak se správně označuje generace lidí, kteří začátkem devadesátých let nastoupili na základní školu, rozhodně vím, že si z hodin počítačů pamatují Worms. Legendární série od vývojářů z Team 17 se od svého uvedení v roce 1995 dočkala necelé třicítky pokračování a nejrůznějších spin-offů, na kterých lze zpětně sledovat zajímavý přechod od 2D ke 3D a posléze zase zpět ke dvěma rozměrům, které červíkům sluší nejvíce. Od posledního dílu téhle bláznivé akce nicméně uběhly dlouhé čtyři roky, v nichž se Team 17 soustředili zejména na vydavatelskou činnost, aby nás však dneska překvapili vpravdě nečekaným oznámením, že se Worms v průběhu letošního roku vrátí!

Zdroj: Team 17

Ano, na obzoru je nový díl, na který společnost Team 17 láká prostřednictvím sociálních sítí. Detailů se nám v tuto chvíli nedostává, vývojáři si ale připravili krátký teaser a lákají na nové způsoby hraní. „Popadněte bazuku, naskočte na ovečku, Worms se v roce 2020 vrací v nevídaném stylu,“ píše se například na Twitteru. Dále vývojáři slibují, že do hry přinesou nové červíky i herní možnosti a detaily slibují odhalit již brzy. Nedivili bychom se ale, kdyby se rozhodli navázat ve velkém stylu a s patřičnou dávkou nostalgie, na jejíž strunu brnkají ve zmiňovaném videu.

Má necelou minutku, ale připomene vám, proč jste Wormsy tak milovali zejména v době, kdy jste nemuseli řešit zaměstnání, daně, nájmy, děti a všechny ty povinnosti, které s věkem obvykle přichází. Teaser se totiž obrací do minulosti a na staré televizi představuje záběry z ikonických dílů, včetně toho úplně prvního z roku 1995. Je to příjemná vzpomínka a vzhledem k designu červíka také určitá naděje, že se vrátí oblíbená stylizace, kterou díl s podtitulem W.M.D. z roku 2016 trochu narušil. Jsme rovněž zvědaví, co přesně se na oblíbené formuli změní, a jak jsou schopní vývojáři neprůstřelný koncept inovovat, rádi se ale necháme překvapit a doufáme, že nepůjde o tak razantní krok, který přišel s trojrozměrným zpracováním. Leda že by k tomu lidé z Team 17 přistoupili jako autoři Plants vs. Zombies: Garden Warfare…

No, rozhodně se těšíme, už jen pro tu nostalgii a připomenutí starých dobrých časů!

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru