Po čtyřech letech se vrací legendární Worms

Vývojáři nečekaně oznámili další díl. Chystají velké změny, dočkáme se znovu 3D zpracování?

9. 3. 2020
Název: Worms Rumble Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 12. 2020 Platformy: , , , , ,

Ačkoliv netuším, jak se správně označuje generace lidí, kteří začátkem devadesátých let nastoupili na základní školu, rozhodně vím, že si z hodin počítačů pamatují Worms. Legendární série od vývojářů z Team 17 se od svého uvedení v roce 1995 dočkala necelé třicítky pokračování a nejrůznějších spin-offů, na kterých lze zpětně sledovat zajímavý přechod od 2D ke 3D a posléze zase zpět ke dvěma rozměrům, které červíkům sluší nejvíce. Od posledního dílu téhle bláznivé akce nicméně uběhly dlouhé čtyři roky, v nichž se Team 17 soustředili zejména na vydavatelskou činnost, aby nás však dneska překvapili vpravdě nečekaným oznámením, že se Worms v průběhu letošního roku vrátí!

Zdroj: Team 17

Ano, na obzoru je nový díl, na který společnost Team 17 láká prostřednictvím sociálních sítí. Detailů se nám v tuto chvíli nedostává, vývojáři si ale připravili krátký teaser a lákají na nové způsoby hraní. „Popadněte bazuku, naskočte na ovečku, Worms se v roce 2020 vrací v nevídaném stylu,“ píše se například na Twitteru. Dále vývojáři slibují, že do hry přinesou nové červíky i herní možnosti a detaily slibují odhalit již brzy. Nedivili bychom se ale, kdyby se rozhodli navázat ve velkém stylu a s patřičnou dávkou nostalgie, na jejíž strunu brnkají ve zmiňovaném videu.

Má necelou minutku, ale připomene vám, proč jste Wormsy tak milovali zejména v době, kdy jste nemuseli řešit zaměstnání, daně, nájmy, děti a všechny ty povinnosti, které s věkem obvykle přichází. Teaser se totiž obrací do minulosti a na staré televizi představuje záběry z ikonických dílů, včetně toho úplně prvního z roku 1995. Je to příjemná vzpomínka a vzhledem k designu červíka také určitá naděje, že se vrátí oblíbená stylizace, kterou díl s podtitulem W.M.D. z roku 2016 trochu narušil. Jsme rovněž zvědaví, co přesně se na oblíbené formuli změní, a jak jsou schopní vývojáři neprůstřelný koncept inovovat, rádi se ale necháme překvapit a doufáme, že nepůjde o tak razantní krok, který přišel s trojrozměrným zpracováním. Leda že by k tomu lidé z Team 17 přistoupili jako autoři Plants vs. Zombies: Garden Warfare…

No, rozhodně se těšíme, už jen pro tu nostalgii a připomenutí starých dobrých časů!

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru